View Single Post
Eski 11-05-2011, 00:13   #113
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar...!

Yazılanları okuyunca bu ülkenin bir yaşayanı ve vatandaşı olarak müsadenizle bende görüşlerimi paylaşmak isterim. Düşünüyorumda ne çabuk gündemimiz değişiyor. Ya bizler takip etmekte zorlanıyoruz veya düzen değişti haberimiz yok. Her gün bir yeni haberle uyanıyor ülkem insanı. O kadar bilgi yoğun yaşıyoruzki artık sapla saman birbirine iyice karıştı. Flaş flaş filaşlardan sizler bıkmadınızmı merak ediyorum. İstanbulun yanıbaşına 2-3 İstanbul daha peki sonrası? Sonrası önemsizmi sizce? Önemsizse söylenecek tek bir şey var kolay gelsin. Önemliyse o zaman günü kurtarmak yerine acaba ikinci hatta üçüncü İstanbulu anadolunun neresinde kurarız diye düşünmek kafa yormak gerekmiyormu? Tabiyat ve tarihi doku açısından baktığımızda İstanbul çoktan yükünün fazlasını almadımı? 1974-1998 arasında gençliğini dünyanın incisinde yaşamış birisi olarak son yıllarda zenginiyle fakiri ile insanımız çokmu mutlu bu şehirde. Mutluysa neden herkesin suratı bir karış dolaşıyor hiç düşündükmü? Çok sık aralıklarla gidip geliyorum benim gördüğüm manzara bu. Hayal iyi güzelde katkısı ne insanımıza diye düşünüyorum. Sırf birileri egosunu tatmin etsin veya atı alıp üsküdarı geçsin diye feda edilemiyecek kadar değerli İSTANBUL.

''Kendiniz için değil, çocuklarınız ve onların çocukları için daha çok insanın insanca bir yaşayabileceği bir Türkiye hayal edin. Hiç olmazsa onlar sizinle ve belki de bizimle gurur duysunlar ve desinler ki:''

"Bizim babalarımız ve dedelerimiz, bize uyum içinde yaşayabileceğimiz bir ülke bıraktılar. Allah onlardan razı olsun."

Sayın SARP çok teşekkür ediyorum öyle güzel özetlemiş ki sözleriniz. İşte benim hayalim.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön