View Single Post
Eski 10-05-2011, 21:37   #1
egetropical
Ağaç Dostu
 
egetropical's Avatar
 
Giriş Tarihi: 07-06-2007
Şehir: izmir
Mesajlar: 526
İzmir Organik Tarım Fuarı (12-15 Mayıs 2011)

Bu fuar çok sağlıklı

Organik sektörünün buluşması olarak nitelendirilen ve bu sene ikincisi düzenlenen Ekoloji İzmir Fuarı 12 Mayıs'ta başlayacak

Organik sektörünün İzmir buluşması olarak nitelendirilen "Ekoloji İzmir 2011-İzmir Organik Ürünler Fuarı" 12 Mayıs Perşembe günü İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda başlayacak. İZFAŞ, ASDF Fuarcılık ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği'nin (ETO) işbirliği ile İzmir'de ikinci kez organize edilen Ekoloji İzmir Fuarı sektörün buluşma noktası olacak. Yerli, yabancı pek çok katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getirecek olan fuar, 147 firmanın katılımıyla 7 bin metrekarelik alanda 4 gün sürecek. Ekoloji İzmir 2011 Fuarı'nda sadece organik sertifikalı ürünler sergilenecek. Fuarda giyim eşyalarından bebek ürünlerine, kozmetikten gıdaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacak.
Ekoloji İzmir 2011-İzmir Organik Ürünler Fuarı'na paralel olarak düzenlenecek uluslararası konferansta uzmanlar, üreticiler, akademisyenler ve sektörün diğer temsilcileri bir araya gelerek sorunları ele alacak ve organik sektörünün geleceğine ışık tutacak. 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde yapılacak konferansta, "Beslenme ve Sağlığımız Açısından Organik", "Organik Sektörde Tüketici Beklentileri", "Organik Hayvancılık", "Organik Sektör ve Türkiye'de Yürütülen Önemli Projeler", "Ekolojik Semt Pazarları", "GDO'ların Ekolojik Tarım ve Ekolojik Yaşama Etkileri", "Uluslararası Organik Pazar ve Avrupa Birliği Uyum Faaliyetleri", "Gıda Dışı Ürünlerde (Kozmetik, Tekstil) Standartlar ve Uygulamalar" gibi konu başlıkları ele alınacak. Fuara Almanya, Romanya, Rusya, Türki Cumhuriyetleri, İran, Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan ve KKTC başta olmak üzere pek çok ülkeden alıcıların gelmesinin beklendiği belirtildi.

"Organik tarımın başkentiyiz"
İzmir'in organik tarımın başkenti olduğunu söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, İzmir'in ihracat ve istihdam potansiyeli yüksek sektörlerine yönelik profesyonel ihtisas fuarları düzenlediklerini dile getirdi. İşleyen, "Ekoloji İzmir Fuarı'nda Türk organik ürünlerini dış pazarlara açmak ve iç piyasadaki tüketim miktarlarını da artırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Avrupa'nın önemli organik ürün alıcılarından oluşan heyetler fuarımızı ziyaret edecek. Ekoloji İzmir'in bu yıl da başarıyla gerçekleşeceğine inanıyorum" dedi.

http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2...r-cok-saglikli

egetropical Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön