View Single Post
Eski 02-05-2011, 22:02   #12
Mine Pakkaner
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Aslında mistik pizza ve baharatların sırrı mutfak filmleri listesinde en sonlardalar bence, olmasa da olurlar.

Bon appetit, Eat drink man woman, Big night, Bella Martha, Spanglish ve Tortilla soup filmlerini izledim.

Tortilla soup' u izlerken daha ilk sahneden çok şaşırdım, ne kadar tanıdık diye. Eat drink man woman filminin aynı. Aynı filmi seneler sonra yeniden çekmişler. Ama birinde Japon diğerinde Latin mutfağını, yemeklerini izliyorsunuz. Değişik. Oyumu ise "Eat drink man woman" filmine daha yüksek veriyorum.

Bella Martha güzeldi. Bon apetit de gayet iyiydi. Ancak Spanglish' i yemek filmi olarak düşünmemek gerek. Bir master şefin hikayesi ama pek mutfakta geçmiyor doğrusu. İş hayatı değil, özel hayatı sorgulanıyor. İşler arada çerez niyetine gösteriliyor filmde.

Big night etkileyici, İtalyan mutfağına merak sardırmaya birebir.

Bu arada hem Tampopo, hem de The ramen girl filmleri iyi mutfak filmleri. Ramen' e merak sarmama neden oldular ama hala yapmayı deneyemedim.

Ayrıca yukarıdakilerden başka şunları da sıraya aldım;

Kitchen stories
The cook, the thief, his wife and her lover (göz attım, pek hoş gelmedi, ama n'apalım, sona bırakırız, niyet ettim hepsini izleyeceğim)
L'aile ou la cuisse
Delicatessen
Like water for chocolate
Kitchen confidential (bu bir dizi 13 bölüm)

İzlemeye niyet edince başkalarının hazır listelerini almıştım. Hepsini izleyince kendi listemi oluşturacağım.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön