View Single Post
Eski 29-04-2011, 20:49   #10
hanndan
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Ne güzel bi başlık açmışsınız sevgili gilan,
8 yaşında bir kızım var, çok şükür ki benim gibi o da cok seviyor doğayı. her ne kadar 7 aydır bahçeli bi evde olmamıza rağmen doğduğundan beri çiçeklere böceklere uzak değildi, yine iç içeydi. İnşaat döneminde el arabasını alıp çivi ve taş toplamak en büyük zevkiydi(ne kadar cok toplarsa ödülü de o kadar çok oluyordu gerçi). İnşaat döneminde ayrık otlarımız vardı onları sökmek için çok uğraştı kızım. bi seferinde unutmuyorum 50 cm kadar kazmıştı toprağı köklere ulaşmak için. şimdiyse bahçeye daha çok alıştı nerde yabani ot bulsa onları eşeleyerek kökünden kopartıyor. ona bunları sevdirerek yapmaya başladık ama şimdi bakıyorum ki kendisi ben demeden yapıyor. bi arkadaşım var hiç bi bitkiyi sevmiyor, nedenini sorduğumda annesi bitkileri çiçekleri çok severmiş, annem onları bizden daha çok severdi dedi, içinde meğerse bastırılmış bi kızgınlığı varmış. düşünüyorum acaba bendemi hata yapıyorum diye ama çok şükür kızımda seviyor uğraşmayı. bu sevginin içtende gelmesi gerek diye düşünüyorum.

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön