View Single Post
Eski 14-04-2011, 21:25   #638
seyyah53
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akinselcuk Mesajı Göster
Azot protein oranı gibi bir özellik öğrenince bilim adamı olunamayacağı gibi ticari hayattada da fazla deneme yanılma yapılamağı çok açık. Ekmeğini bu işten çıkaran insanın şüpheyle yaklaşmasını anlamak mümkün amma insanlara bilgisiyle yardımcı olmayı kendine görev addetmiş insanın inatçılığını anlayışla karşılamak zor.

Güzel laflar ''işletmemi kurdum, 2. likle bitirdim okulumu, diplomamla on takla attım vs.'' madem o kadar çok biliyorsun, sen aç başlığı biz açmadan da yardımcı ol bize önderlik et biz sana geyik yapalım 200. yazıdan sonra . . . Gene de kızma bize anlayışla karşıla bakalım. Sukunette olgunluktur ya , o dersi alıyoruz şimdi zaar. . .

Ben bu başlığı bir dosya halinde özetledim. Ders notu yaptım. Kendi denemelerimizi de içine ilave edip meslek lisesinde ilgili dersin modülüne (kitabına) girmesini de önereceğim.

Mumla arasak bulamayacağımız bilgilerle dolu bir başlık oldu.

Ama herşeye rağmen!

Şüpheyle yaklaşanlardan değil amma bilgiç ve inatcı eli boşlardan düzen bozulmasa bu başlıkların çok daha verimli bir hale geleceğinden eminim. Bir çok araştırmacı ruhlu kişi yazmayı bırakıveriyor zira . . .
Şimdi Sn.Akınselcuk...bu mesjdan belli başlı bölümleri alıntı yapacaktım fakat yazının tamamında şahsıma karşı bir şataşma var...aslında bu konu başlığını sizin konunun dışına olayı kişişelleştirmenizden dolayı okumayacktım fakat burda bana bir cevap hakkı doğduğuna inanıyorum...

Bakın 'inat etmek 'demişsiniz ya yani doğru bildiğimi söylemek ve bunda ısrar etmek daha doğrusu sizin söylediklerinizi kabul etmemek 'inatçı anlayış' a mı giriyor...o zaman sizde aynısını yapıyorsunuz....

'Güzel laflar ''işletmemi kurdum, 2. likle bitirdim okulumu, diplomamla on takla attım vs'

Bu cümleyi bu cevabı benim yazıma '82 doğumlu biri gelmiş bu konuda bize ahkam kesiyor' diyen birine yazmıştım....size ya da sizin yazılarınıza karşı yazılmış bir cevap değil di fakat bu ' on takla attım ' dan anlıyorum ki sizde o kişiden çok da farklı bir zihniyette değilsiniz...

Bu konu başlığını ders notu yapmanız çok güzel, hatta varsa bir kopyasını da Üniversitelerin hayvan besleme bölümlerinden beslemeci bir hocaya gönderelim bize özet olarak yanlışlarımızı ya da doğrularımızı fazla masraf yapmadan ve de fazla zaman kaybetmeden bildirsin...

Konumuza geri gelirsek Ben arpanın çimlendirerek hayvan yemi olarak kullanılmasının besin madde içeriği ve ekonomik açıdan hali hazırda üretilen yonca,korunga vb.,arpa HASILI, ve diğer hasıllardan daha faydalı olacağını düşünmüyorum...

Aynı zamanda dane yemin çimlenmiş olmasından ve su içeriğinin fazla olmasından dolayı işkemde hızlı yıkılacağından işkembediki ph yı arrtıracağı için mikrobiyal sindirimin çok yavaşlayacağını ve hayvanda şişme(timpani) gerçekleşeceğini,daha önceki deneyimlermden sezinliyorum....

Bunlar benim şahsi düşüncelerim konu hakkında her türlü tartışmaya varım....fakat olayı kişiselleştirecek ya da tartışma kişiye yönelik olacaksa lütfen bana mesaj yolamayın...

seyyah53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön