View Single Post
Eski 22-03-2011, 06:44   #8
Sarıcan
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyyah312 Mesajı Göster
Ben terasıma paludaryum akvaryumu kuruyorum. Akvaryumda 6 adet floresan var 120 cm lik.

Aşağıdaki resimde kovanın içindeki kafa motorunun ucuna bağlayacağım hortumu akvaryumun en üsttünden değil de floresanlara su gelmeyecek şekilde biraz altından soldan sağa doğru hortumu gerdireceğim ve 3 ayrı yerinden deleceğim.

Resimde bu bölgeleri 3 çizgi ile gösterdim. Bu üç çıkıntıdan aşağıya doğru yağmur gibi su inmesini istiyorum ancak , hortumu sadece deldiğim zaman akvaryumun belli yerlerine su düşecek. Amacım bu 3 yerden akan suyun dağınık olarak akvaryumun her yerine su püskürtmesi. Kısaca bu 3 bölgedeki yerlere fıskiye gibi birşey koyabilirmiyim yukarıdan aşağıya doğru suyu nasıl tazikli şekilde yağmur gibi püskürtebilirim? Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. İyi günler.

Eklenti 190654

Benimde aklımdan geçen bahçe fıskiyesi ancak kafama takılan birkaç soru var.

1) fıskiye başaşağı şekilde olursa çalışırmı? çünkü yukarıdan aşağıya doğru çalışacak.
2) hangi modeli önerirsiniz?Nasıl birşey almalıyım?
Sn. seyyah312,

Topraksız tarımda, hayvan yemi olarak arpa çimlendirme

Bu sayfaya bakarsanız oto cam silecek motoru ve otrivine damla spreyi ile işinize yarayacak bir çözüm var. Akvaryum motorunda bu basıncı yakalayamayacağınız için oto cam silecek motoru kullanmalısınız. Bu konuda Sn. akınselcuk size mutlaka yardımcı olur. Kolay gelsin.

Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön