View Single Post
Eski 21-03-2011, 09:08   #4
Arnavut
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Red face

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ghengistr Mesajı Göster
Merhaba bu konuda koye gidip gelmis cevremdeki insanlarin kumeslerini gormus olmanin otesinde bir tecrubem yok.

Formdan okuduklarim sonucunda kafamda olusan fikir ! beraberinde sorular getirdi yardimci olursaniz sevinirim.

Gece 3 te de olsa bizim horoz baska bir horozun sesini duyarsa otmeye baslar.
mantigi ile yola cikiyorum.

Diyelimki bizim horoz geceyarisi saat 3 de mp3 calarimdan horoz sesi duydu otmeye baslarmi ?
Mp3 deki horoz sesi ne kadar zaman calmali atiyorum 1 dakika kadar calsa yetermi yoksa bizim horoz mp3 un arkasinda mi otuyor (Hani koro ile sarki gibi)
Ortalama kac dakika otmeye devam eder. ?
atiyorum 3 saat sonra mp3 yeniden otmeye basladi bizim horoz yine eslik edermi ?

Bu yukaridaki islemin gerceklesecegini dusunursek Horozlarin otme zamani bozuklugunu, atiyorum 3 ay sonra mp3 kullanmadan bizim horozun o vakitte otmesini saglayabilirmiyiz.

Ucuk bir soru oldu farkindayim. Simdiden tesekkurler. konuyu okuyup gulenler olursa sevinirim
Sayın Ghengistr;

Teziniz bayağı ileri derece de farazi hemde.. Fakat bu konuda herhangi bir bilgi bilmiyorum ve olup olamayacağı konusunda bir bilgim yok.Horozlar bir başka horoz ötüşünde tepkime olarak genelde ötüyorlar ama mp3 ile ne kadar başarılı olunur? Orasını sayın malina'nın dediği gibi deneyip sonuçlarını bizlerle paylaşırsanız anlarız Bununla uğraşmak yerine horoz sesli bir alarm edinmek daha kolay bence

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön