View Single Post
Eski 14-03-2011, 11:41   #390
mfakkaya
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2011
merhaba
ilk kez mesaj yazıyorum epey dolaştıktan sonra buraya yazmaya karar verdim umarım doğrudur .
istanbulda tamamına yakını az güneş alan bir bahçem var.10 metrekarelıkte çim yapmak istediğim alanım var. geçen sene rulo çim denedim.
Çimi yerleştiren firma topraga belleme bile yapmadan tırmık yapıp çimi serdıler. neticede yazın ortasını bulmadan çimler yok oldu . bu yıl zemınde belleme yaptım .toprağı hafifletmek için perlit ve kum kullandım. leonardit ve yanmış koyun gübreside ekledim.
koyun gübresini 10 metre kareye toplam bir çuval koydum . yıne 10 metrekareye 10 kilo kadarda leonardit koydum . metrekareye bır avuçda kımyasal çim gubresı koydum . yaklaşık 100 lt de perlıt ılave ettım . Bunları karıştırdım . Islattım . haftaya ekım yapacagım . Su sorunum yok . 7 yaşındakı oglum çimler de oynasın istıyorum ****** .Ama oyle top aynanacak bır alan yok .Elimde vilmorinin yonca karışık çim tohumu var bır satıcı golge alana en uygun bu olur diye vermişti . Ama kutuda tohum tipi yazmıyor. ben alanım sadece yeşil olsun ıstıyorum yonca vs benım için sorun degıl .
Şu konuları danışmak istiyorum
1-) Tohum seçimim doğrumu değilse ne önerirsiniz?
2-) Kaç kıloluk sılındır gerekır ,alanım araç kullanımına uygun değil aygımla sıkştırsam olur mu?
3-) kapak topragı olarak elenmiş gübre ıle beraber ne kullanayım :dere kumu bulamıyorum yıkanmış denız kumu olur mu
4-) hiç torf kullanmadım sızcce dogru mu

mfakkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön