View Single Post
Eski 11-03-2011, 13:46   #86
maybach
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Sayın Maybach,

Siz Ulaştaki çiftlikte bulunan kangalların arasında kaç tane düzgün kangal gördünüz ?

Kangaldaki yol üstünde özel idarenin köpekleri gibi kaç tane düzgün kangal ulaştaki çiftlikte var?

Ne yazık ki at çiftliği dediğiniz Karacabey deki Tigem Ulaşta ki çiftlikten önce SAF KANGAL YETİŞTİRMEYE başladı şu anda ULAŞ taki sorumlu olan arkadaşta KARACABEY Tigemden oraya gitmiş olan bir arkadaş.

Karacabay Tigem de bildiğinizin aksine Koyun , İnek , VE tohumluk yetiştiren bir tarım işletmesi dediğiniz gibi AT ÇİFTLİĞİ DEĞİL.

Bilinmesinde fayda vardır diye düşünüyorum.

Mümkünse sizce düzgün ve saf olduğuna inandığınız kangal yavrularının (en fazla 8 haftalık )fotoğraflarını siteye yüklermisiniz ? Bizde bilgilenelim.

Sevgiyle kalınız.
ulaş kangal çiftliğinde kangal yok iddanız bumu? yahu siz profesyonelsiniz şunu diyorum resimden genetik analizler yapıyorsunuz Türkiye sathında bahçesinde iri köpeği olupta Kangal demeyen varmı Ticari kaygınız varsa kendi ürünlerinize karşılık rakiplerinizi küçümsersiniz bu hoş görülebilir fakat başka bir yerde söylemeyin bunu Ulaş Kangal Çiftliğinde, Sivas'da kangal yok

kangal özel idaresi derken Sivasın köylerinde bir gezi yaparsanız soyu sopu belli çok asil kangal aileleri ile karşılaşırsınız adı üzerinde Sivas ta kangal köpeği aranırmı bu verdiğiniz bilgi ulaş çiftliğini küçümsemeye yönelik sizin kişisel kanaatiniz objektif değer taşımıyor

esbiri olarak algıladım bu iddayı hatanız şu Kangal Türkiye'nin bir değeri kangal özel idaresinde olacagı gibi Gürünün Satcağız köyünde sürüde de olabilir karacabeyde bu ülkenin tesisi bu bir yarış değil eğer yarış ise yine SİVAS ÖNDE KARACABEY AT ÇİFTLİĞİ KANGALI DENİRDİ Sivas kangalı demezlerdi değilmi önce başlanmiş olması üstünlüğünü isbat etmeye yetmez Van iindede çok ünlü kangallar var ben şahsen biliyorum Sivas ili köylerinde sürü sahiplerinin damızlık olarak aranan hayvanları var ekonomik olarak şuan bir yerli araba parası edebiliyor sahibine 2006 model bir megan araba teklif edildi gözümüzün önünde

kimin nereden gittiğinin bir önemi yok sonuçta yavruları mühendisler mala ile inşa etmiyor değilmi daha ucuza mal olur ise Japonya'dan mühendis getirilebilir bu tesis yöneticilerinin ekonomik kararları buda çiftliği at çiftliğin den aşağı bir yerde konumlandırmaya yetmez.

bu yorumunuzu okuyan karacabeyi şahzınıza münhasır bir tesis sanacak bir siz biliyorsunuz karacabeyde attan başka bir canlı üretildiğini karacabey at çiftliği olarak öne çıkar öyle tanınır TİGEM tarım işleri genel müdürlüğü deyince algı değişmiyor kime sorsanız ilk aklına at gelir adındanda anlaşılacagı gibi karacabey harası. sanırım konuya hakim değilsiniz burada tartışılan konu tesislerin terminolojisi değil bilmenizde fayda var konu Sivas Kangal Köpeği

malesef şuan öyle bir imkanım yok fakat siz USA'ya damızlık alınan hatta çeşitlendirme için direk yasa dışı kaçırılmaya çalışılan hayvanların bulunduğu ulaş çiftliğini yok saydığınıza göre benim koyacağım resimlerden tatmin olacağınızı sanmıyorum bir kere daha yazdım kangal köpekleri şahsına münhasır hayvanlar saflığı öjenik değil Anadoluda birçok ırk ile akrabadır olmaması düşünülemez

Düzenleyen maybach : 11-03-2011 saat 14:57
maybach Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön