View Single Post
Eski 10-03-2011, 18:37   #41
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Bilim anlayışıyla araştırmak.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fskandemir Mesajı Göster
Sayın Epsody Büyüğüm, İslam anlayışını ifade ederken lütfen daha dikkatli olalım,

Sizinde ifade ettiğiniz gibi Ayetlerde hayvanların ve bitkilerin bizlerin hizmetinde olduğu, haddi aşmamamız gerektiği vb. birçok noktada uyarılıyoruz ama ne yazık ki anlamıyoruz...

Anlayışınız için şimdiden teşekkürler...
Arkadaşım fskandemir; İslam anlayışını ifade ederken lütfen daha dikkatli olalım,
bu sözünüzle neyi ima ettiğiniz anlamıyorum, bu anlalayış bilimsellikten uzak metafizik bir yaklaşım, bu yaklaşımla olayları yorumlayamayız, vede burası da yeri olmasa gerek.

Ben islam anlayışından bahsetmedim, müslüman anlayışının zaafından bahsederek konuyu yorumladım. Sizinde benim yorumumu bilimsellik içinde yorumlarsanız, doğmalara bağlı müslümanların düştükleri aczi anlıyarak yaradanın yarattıklarına karşı hoş görüşünde eksik anlayışın uyarılıyoruz ama ne yazık ki anlamıyoruz safında durmazdınız.

Beni bir doğa sever olarak algılamanızı, doğada zararlı dost canlı anlayışımda olmadığımı yaradana saygı olarak onun yarattıklarını kendi yaşamımla özdeş olarak kabul eden anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Düzenleyen epsody : 10-03-2011 saat 18:49 Neden: kelimede düzeltme
epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön