View Single Post
Eski 09-03-2011, 14:46   #77
Gülsüm Güven
Yeni Üye

Gülsüm Güven's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maybach Mesajı Göster
sizin köpekleriniz kangal genetik durumlarının üzerinde durmayın hayal kırıklığına uğrarsınız
arkadaşa çok sert çıkmışsınız Sn. gülsüm at çiftliğinden alınmış olması yahut sertifika diyerek bir kağıt bir şey ifade etmiyor inanın kangal konusuna sabah erken kalkan sertifika veriyor İngilizler dahi sertifikalı kangal pazarlıyor o derece ayrıca kangallar 2-3 yavru yaparlar ben resminizde 6 minik saydım idda edersem bunların akbaş olmadığını isbat edemezsiniz edemezler kangallar nevi şahsına münhasır hayvanlardır fakat genetik olarak bu safkan muhabbetine takılmayın safkan aslında iyi bir şey değil doğru tabirimi bilmiyorum ama öjenik canlılar birkaç nesil yaşayamaz

arkadaşa kızmamanız gerek köpek sahipleri ticari veya itibari kaygılar sebebi ile safkanı tarif ederken bozukta olsa kendi yavrularını örnek gösterir Türkiye sathında kapısında iri köpeği olupta cinsi kangal olmayan yokki bu yüzden piyasada çok fazla yanlış bilgi var bunlar normal
Haklısınız .. Kangal için kalp kırmaya değmez ki. Kangallar hakkında sandığınızdan çok daha geniş araştırmalarımız oldu. (http://www.kif.gen.tr/) ile sürekli iletişim halindeyiz. Amacımız sadece köpek sahibi olmak değil, aynı zamanda Kangal ırkını korumak olduğu için hayli hassas davranıyoruz. Bu nedenle Kangallarımızı, 1992 yılından bu yana secereleri kayıt altında olan Tarım Bakanlığına bağlı Karacabey Kangal ve Akbaş üretim merkezinden aldık . Türkiye'de daha emin başka bir adres biliyorsanız bizimle paylaşmanızı isterim. Sivas Kangallarının (Türk karabaş köpekleri) uluslar arası safkan ırk olarak kabul edilmesi için yıllardır gösterilen çabaya biraz katkımız olur düşüncesiyle köpeklerimize çok özen gösteriyoruz. Yani biraz iddialıyım dersem abartmış olmam. Belki de bu idealistliğim nedeniyle fazla alınganlık yapıp sert sözcükler kullandım. Bu yüzden özür diliyorum. Kangallar konusunda biraz daha derin araştırma yapacak olursanız bir batında 2-8 yavru doğurabileceklerini de farkedeceksiniz. Biz en az sayıda yavruya hazırlamıştık kendimizi. 6 yavruyu görünce nasıl bayram yaptık bilemezsiniz.

http://www.facebook.com/sureyyakeskin.ciftligi

Gülsüm Güven Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön