View Single Post
Eski 24-02-2011, 08:54   #15
yesill
Ağaç Dostu

yesill's Avatar

Giriş Tarihi: 01-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
Yanıt için biraz geç belki; ama tavuk kümesi olan bir arkadaşım tavukları kapan köpeğini şöyle terbiye etmişti:

Öldürdüğü tavuğu önüne attı. Sert ve otoriter bir sesle çıkışarak rulo yaptığı gazate ile köpeğe bir kaç kez vurdu. Tavuğu alıp köpeğin burnuna götürdü gene ve aynı şekilde yine çıkışarak rulo gazete ile vurdu. O tavuk ölüsünü atmadı. Köpeğe hiç ilgi göstermedi. Yani küstü. Ertesi gün aklına geldikçe aynı köpeğe aynı tavrı uyguladı...
Köpek bir daha tavuklara yanaşmadı...
Aklınızda bulunsun...
Aynı yöntemi denemiştim fakat sonuç değişmedi.Köpek oldukça irileşti ve büyüdü.Şimdilik tavuklarla sorunumuz kalmadı.Çünkü bizim hiç tavuğumuz kalmadı sağolsun hepsini bitirdi.Yalnız tek horozumuz kaldı.Oda hayattan bezmiş gibi.Tavukların hepsi yenilince umursamaz bir havaya girdi.Kimseden kaçmıyor hatta köpeğin bağlı olduğu yere kadar gidip onun yemeğinden yiyor intihar etme eğiliminde ama ne hikmetse köpek ona dokunmuyor.Komşulardan gelen yoğun şikayetler ve tavuk kayıplarından sonra köpeği zincirinden boşa bırakamıyoruz.Köpeğe de kıyamadım veremedim isteyenlere.Hayırlısı artık yapacak birşey yok böyle devam edeceğiz.Yanına da bir tane alman çoban köpeği yavrusu almayı düşünüyorum.Emektarla birlikte 3 olacaklar o zaman.İnşallah alacağımda da aynı sıkıntı olmaz.

yesill Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön