View Single Post
Eski 11-02-2011, 20:40   #18
Mine Pakkaner
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hendi Mesajı Göster
...acaba tavşanlarımın gübresini değerlendirebilir miyim, sonuçta doğal bir gübre olduğu için bana ekonomik bir katkı sağlar mı?Satılabilirliği ve pazarı var mı?Oluşturulabilir mi?Nasıl hazırlanmalı ve kullanıma hazır hale gelmeli gibi konuları araştırmaya ve bilen kişilere sormaya karar verdim.Sonuçta kaybedecek bir şeyim yok aksine değerlendiremesem bile bilgilenmiş olacağım.

Şimdilik mini tavşan çiftliğim bir arazi üzerinde olmadığı için elde edeceğim gübreleri kendi bahçemde değerlendirme imkanım yok.Ama en azından Ankara Kızılcahamam Güneysaray köyünde babamın 4 dönüm üzüm bağı var.Orda bazılarına profesyonelce olmasada uygulayabilir fayda/ zarar sonuçlarını görebilirim.

...
Murat Bey başlıkta da yazdım, tavşan gübresi kompostunu satabilirsiniz, kullanabilirsiniz. Bağınızda kullanıp sonuçlarını değerlendirebilirsiniz. Pazar yaratmanız mümkün ancak bunun için güzel deneme sonuçları ve iyi bir pazarlama stratejisi ve reklam gerek.

Ben deneme sonuçlarının iyi olacağına eminim, çünkü araştırdım, niteliği gayet güzel ve kullanımı başarılı.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön