View Single Post
Eski 11-02-2011, 00:06   #14
falseta
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2011
merhabalar,
ben yeni üye oldum ancak bir kaç gündür zeytincilik ve birkaç saattir de fidancılık ile ilgili araştırmalar yapıyorum.burada ki bir çok yazıyı da keyifle okudum ve benim için çok yeni bir dünya oldu.zeytincilik işinin benim boyumu aştığı kanaatine vardım ve fidancılık ile çok ciddi olarak ilgilenmeye başladım.ancak tarım ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir.bildiklerim bu tür forumlardan okuyup anlayabildiklerimle sınırlı...
bir arkadaşım bana fidancılığa başlarken yer için yarım dönüm bir arsa kiralamamın yeterli olacağını söyledi.oysa burada 1 hektarlık parsellerden bahsediliyor acaba fidanlık kurmakla fidancılık aynı şeyler değil mi? benim yapmak istediğim fidan yetiştirip satmak.bunun için hangi koşullara,alt yapıya,bilgi birikimine sahip olmalıyım.nitekim dediğim gibi söylediğiniz bir çok şey bana yabancı geliyor ve kafamda bir somuta dönüşmüyor;yani o kadar bilgisizim bu konularda.ancak doğayı,toprağı çok seviyorum ve fidancılık yapmayı çok istiyorum.
bu konuda forumdaki başlıklardan kendime yakın bir başlık bulamadım, en yakını buydu.vardı ise de gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın;dediğim gibi daha yeniyim ve bu ilk mesajım
belkide sormak istediğimi bile soramayacak kadar bilgisizim ama öğrenmek istiyorum.beni bu konuda, fidan yetiştirip satma konusunda, aydınlatabilirseniz sevinirim.hiç bilmeyip de bu işe girmek isteyenlere tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

falseta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön