View Single Post
Eski 10-02-2011, 02:48   #51
Halil Önen
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 18-01-2009
Şehir: izmir/aliağa
Mesajlar: 5,567
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seleste Mesajı Göster
Bu forumda bir yerde okudum : Üyemizin yaşlı annesi, meyve vermeyen ağaca üç taraftan ayna tutup "Tu senin sıfatına. Utanmıyor musun şu halinden ?" diyormuş. Bunu ağacın etrafında dönüp her açıdan ağaca aynada kendini göstererek yapıyormuş. Tahmin ettiğiniz üzere o ağaç mutlaka meyve veriyormuş.

Benim bahçem çok küçük. Üyelerimizden birinden nadide bir cins zeytin hediye geldi. Genelde tüm ağaçlar bahçemin yakınında sitenin ortak alanı olan bir yerde dikili. Bu zeytini oraya atmak istemedim. Bahçenin en güzel ve ışık alan köşesinde bir türlü kolyozdan kendini kurtaramayan ve büyüyüp bir tanecik olsun çiçek veremeyen bir manolya vardı. Ben acemi bahçıvanım ama yeşilparmak olduğum söylenir. Bir tek o manolya utandırdı beni.

Manolyayı yerinden söktüm ve bahçe dışındaki o alana diktim. Onun yerine de hediye zeytini diktim. Manolyayı bahçe dışına dikerken, "güzelim bahçede yüzüne baktım durdum açamadın, burda da açmazsan söküp atacağım seni " diye tehdit ettim )

Bakalım neler olacak ? Manolya temelli mi küsecek , yoksa bakımsız tarlanın ortasında açtıkça açacak mı ?
Manolya çiçek açarmı bilemem ama...

Manolyanın başına geleni gören zeytin ağacı;
üç yaşında, üç metre boylanır ve diğer akranlarından üç katı zeytin verir. (Yine de vermezse ben kaynanama bir haber uçurayım, üfürüğü ve tükürüğü kuvvetlidir.)

Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön