View Single Post
Eski 01-02-2011, 10:55   #1
lili_bdm
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2011
lili_bdm / Zeytin

Merhaba,

Herşey terkedilmiş bir bonsai'yi görmekle başladı. (en sondaki küçük fotoğraf bulduğum hali, kuru ve dalları kırılıyordu)
Hatta şu an evde evladım diye sesleniyorum.

Bakımları hakkında kulaktan dolma bilgilerim vardı ama nasıl hayata geçireceğimi bilmiyordum. İnternetten bonsai hakkında bilgi bulmaya çalışırken siteyi buldum ve hemen üye oldum.

Siteyi 10 gündür sıkı bir şekilde takip ediyorum. Üyelerimizin çalışmalarına, bilgi paylaşımlarına ve sabırlarına hayran kaldım. Bu çalışmaların kendimi geliştirmem gereken bölümlerini de not aldım.

Ama bonsaimin fotoğraflarını ilk yüklediğim de bir üyemiz sağolsun yardımcı olmak istediğini bildirmişti. Üye olduktan 2 gün sonra daha fazla dayanamayıp bir çiçekçiye götürdüm ve kaybetmiş gibi görünüyorsun dedi. onunla kısa bir sohbetten sonra % 5 oranda olsa bonsaiyi yaşatabilirsin dedi ve su dolu bir kapta yaklaşık 2 gün bekletmemi istedi yavaş yavaş gövdesi nemlenmeye başladı, düzenli olarak da hergün yapraklarına su serpiyorum. Sanırım % 5'lik oranı yakaladım. Şimdi sizlerle ilk ve son fotoğraflarını paylaşmak istiyorum.

İstanbul'un hava şartlarında ancak neler yapabilirim, daha fazla bilgilere ihtiyacım var tabii sizlerin paylaşımlarınızla olacağına eminim.

İstanbul'daki çalışma koşulları ve ev-iş arasındaki mesafelerimizi de düşününce bonsai ile uğraşarak veya bilgileri okuyarak hatta görsel olarak yüklediğiniz fotoğraflara bile bakmak stresimi bir nebze de olsa alıyor.

Güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılar,
lili_bdm

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 24012011178.jpg (13.3 KB, 194 views)
Dosya Türü: jpg 01022011185.jpg (67.5 KB, 190 views)
Dosya Türü: jpg 01022011186.jpg (72.5 KB, 189 views)
Dosya Türü: jpg 01022011187.jpg (72.0 KB, 189 views)
Dosya Türü: jpg 01022011188.jpg (72.5 KB, 192 views)
lili_bdm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön