View Single Post
Eski 29-01-2011, 23:45   #24
muallimayhan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-01-2011
Saygıdeğer Hemşerim : Bende senin gibi bu güzel dünyaya ilk adımlarımı atıyorum. Saygıdeğer Üstad Kudret bey'den sağolsun besin eriyiklerini aldım . Hazırlanma şeklinide çok net bir şekilde anlatmış yazıyla. Belki on defa okudum. Ama malum suda tarım yapacağız ve kendimize göre bir tabuyu yıkacağız ya .. o eda ile eriyikleri koyduğumuz tankın toplam 5 litrelik olması lazımken ben 20 litrelik tanka koymuşum. Sonra ph ve EC değerini istenilen ölçüye getirmek için yeniden iz element şişesine sarılıp iki şişe daha iz element ilave ettim. ph yükseldikçe üzüm sirkesine dayandım. 110 litrelik akavaryumda toplam 24 tane marul var , haftada bir litre sirke tüketiyolar... Neyse konuyu fazla dağıtmayalım ., En sonunda bugün Kudret Beyi arayarak durum hakkında rapor verdim . İyiki de aramışım. Allah Razı olsun ilk görüşmemize rağmen çok babacan tavırla hemen sorunları halletme yoluna gitti. O'nunla yaptığımız sohbet sırasında nerelerde yanlış yaptığımı anladım. Olmaz Olmaz demeyin olmaz olmaz , bu bir atasözüdür. Kişi çok iyi bildiği bir şeyde bile yanlış yapabilir. Ama size şunu söyleyim yaklaşık 2 aydır bu foruma üyeyim ve ilk mesajımı yazıyorum. Daraldığınız yerde Kudret beyle haberleşin , gördüğüm kadarıyla adam bu işe kendisini vakfetmiş...saygılar , sevgiler ağaçlar net... iyiki varsınız...

muallimayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön