View Single Post
Eski 21-01-2011, 05:07   #13
mojito
Yeni Üye

mojito's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2011
lime

merhabalar,bu forumu şimdi keşfettim ve bu cvabınız üzere hemen foruma üye oldum buda ilk mesajım sanırım aradığım cvp direk sizde
hobby olarak,farklı ağaç türlerini büyütmeyi seviyorum.ancak bu sefer,işim dolayısıyla çok miktarda tükettiğim lime için,ciddi anlamda küçük çaplı üretim yapmak istiyorum..internetten farklı 3 yerden sipariş ettiğim lime tohumlarını bikaç güne kadar çimlendireceğim.. ve görmek için,gene farklı adreslerden olmak üzere de,2 farklı 80-100cm lime fidanı sipariş ettim...1 yaşında fidanlar,2 yaşında turunca aşılıymış. ben yaklaşık 20 lime ağacı dikmek istiyorum bahceme, tohumdanmı gitmeli yoksa tohumdan elde ettiğim fidanları daha yaşlı turuncamı aşılamalı?bilirsiniz lime kokusu ve aroması için kullanılır.. turunca aşılamada meyvelerde çekirdeklenme,tat değişimi olup,orjnalliği bozulurmu? ayrıca evimdeki küçük yapay seramda ohumları çimlendirrken, grolux-daylight kullanmamı önerdiler..bu konuda ne önerirsiniz? eğer bu sorularıma cvp verirseniz beni büyük bir sıkıntıdan kurtarmış olacaksınız..şimdiden çok teşekkürler!

mojito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön