View Single Post
Eski 28-12-2010, 22:58   #166
bonsaisan
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Sayın hibo

158 nolu mesajınızda verdiğiniz link deki sayın elenix 6. mesajda eklediği fotoğrafdaki ağaç podacarpus taşporsuğudur.
bana ait 160 nolu mesaj da yazanlar sizin 158 nolu mesajınızda verdiğinzi link ait ağaçın türü hakkında yazılmıştır.

161 nolu mesajınızda ise aşağıda şu şekilde yazıyor ve link vermişsiniz.
Alıntı:
beyler helal olsun size bea, ben de bu sitede millet bir şeyler biliyordur diye yazı yazıyorum.
2.5 ay önce İlex crenata ( ÇOBAN PÜSKÜLÜ ) olan ağaç bugün podacarpus taş porsuğu oldu. ( http://www.agaclar.net/forum/showthr...?t=849&page=19 )
Bana üstündeki yosunları kaldır ve az sula denilmişti zaten. ben de toprağın üstü kuruyunca , aşağı yukarı gün aşırı suladım.
Şİmdi bize sitemkar bir şekilde suçluyorsunuz ama vermiş olduğunuz link'e hiç baktınızmı?
Lİnkler de yakın zaman ait ve size ait hiç bir mesaj ve sorunuz bulunmamakta.

Siz vermiş olduğunuz linkleri yanlış olarak gönderiyorsunuz ve biz gönderdiğinzi mesajlara bakarak orada en yakın tarihli mesajda görülen ağaçı size söylüyoruz.
Ayrıca mehmet de değiği gibi fotoğrafdaki kalite ve çekim teknikleri ağaçı tam olarak tanımakda bizleri zorlar.
Kaldıki ben genelde fulu yani netsiz- ışık konusunda yetersiz-aşırı kontras -ters ışık -Düşük ışık koşularında çekilmiş olan fotoğraflarda türe ait bir belirginlik yok ise zaten ağaçın türünü tam olarak size bildiremeyiz.

Ülkemizde satışa sunulan ve sık raslanan bonsai türleri ise zaten kısıtlı sayıda.
1996 yılında beri
1.Ulmus parvifolia Çinkaraağaçı.
2.Lİgusturum kurtbağrı
3.Carmona Fukien tea
4.Sageretia theezans Çİn kuş üzümü
2004 yılında beri

5.podacarpus
6.ilex crenata
7.Rhododendron indicum orman gülü ki bu tür çok nadir.
8.Juniperus chinese çin ardıçı çok nadir.

BU türleri ikea koçtaş bauhause prakticer v.b yerlerde bolca bulursunuz.

Kısacası biz size sizin bize verdiğinzi bilgiler doğrultusunda yön veriyoruz.
Bilgimizi sorgulamanız için önce sizin bize tam ve doğru "veriler" vermeniz gerekiyor.

Saygılar

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön