View Single Post
Eski 22-12-2010, 20:19   #8
orcanöbekçi
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-02-2007
sevgili memet kardeşim,boyunu kısaltırsak nasıl olur düşünmemiştim bile.Şimdi bunu aklıma soktun.Üstünü kırık ağaç gibi yapabilirmiyim bilmem,**** kısaltıp kısaltırken tepe kısmı oyarak kovuk gibi birşeymi yapabilirim,****....................... noktalar için de sana teşekkürlerimi sunucam.Bana hangi cephasi baksın karar veremedim ,yardımcı olmanı isterim.boyunda yardımcı olmanı isterim.Birde ben ikisene önce bu ağacı saksıya dikerken
toprak altında kalan enaz otuz cm lik bir kısım var,onu değerlendirelimmi yani toprak üstüne çıkaralımmı ozaman boyu iyice uzayıcak ama dibi iyice kalınlaşacak ;Belki daha güzel bir görünüm olabilir.Belki gövdeyi ikiye bölsek üst kısmı toprağa ıba layıp ve torf koyup gömsek,kalan kısmıda sonduruma göre değerlendirsek.Acaba gövdeden keseceğimiz kısım tutarmı,kök verirmi dersiniz.Sizinde düşüncelerinizi bekliyorum.
Lütfen fotoshop la gvdenin yarısı kesildikten sonraki hali içinde bir çalışm yapabilirmisin.
Şimdiden çok teşekkürler.
Benim daha başka çalışmalarımda var ama yazın öyle bir meşguliyet başlıyorki,gözümüz
hiçbirşeyi görmüyor.Acentadan ayrılıp ağaçlarıma vakit ayıramıyorum.Bu yüzdende bonsai
çalışmalarımı bonsai saksısına alamıyorum.Sulamayı ihmal edersem kurudu güzel ağacım.
Şimdi bunu ve bazı diğerlerini küçük saksıya alırsam kuruturum diye korkuyorum.Acaba
diyorum altındaki plastik kovalara benzer yine büyükçe saksılara koysak bu bonsai olmaz denirmi.

orcanöbekçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön