View Single Post
Eski 20-12-2010, 13:39   #1
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Benol Hazaroğlu

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Renkli galla bir türlü yetiştiremiyordum. Onlarla ilgili google da araştırma yaparken kendimi ağaçlar nette buldum.

Burada neler öğrendiniz?

Öğrenmek uzun süremi alacak,hala okumaktayım. Bilmediğim ne kadar bitki varmış. Hastalık ve tedavileri .

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ben iyice bilgilenirsem yeni gelen üyelere de faydam olur diye düşünüyorum.

Sizi tanıyalım

Doğum yerim Sinop.Babamın memur oluşundan dolayı birkaç il gezip Trabzon`da evlendim.Emekli bankacıyım. Bir kızım ve bir oğlum var.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Her fırsatta onların başına gider, hastalanmışlar mı, suları bitmiş mi ne vaziyetteler kontrol ederim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Benim için çok güzel bir kaynak. Bazen bir konuda sürtüşmeler yaşanmış bunlar tekrar etmez diye umuyorum.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Şimdilik onların önerilerini takip ediyorum.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Dinleniyorum. Çiçekli ve kokulu bitkiler favorim.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Trajik olarak benden daha bilgisiz bir bahçıvanımız var sadece çim biçmesini biliyor. Çiçekleri ben dikiyorum. O ot sanıp koparıyor başım dertte.
Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?
Olmadı.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Katılmak isterim. Katılan arkadaşların izlenimlerini okuyorum.Çok güzel bir etkinlik.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Önerebileceğim bir kitap yok maalesef.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Hayrettin Karaca.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

İbreliler. Ağaçlar net çok geniş kapsamlı.Her aradığımı fazlasıyla bulabiliyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım.Almak isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Çoooook.2007 de üye oldum.Olduğum gün siteye bir türlü giremedim. Biraz okudum.2010 da tekrar denedim. Şimdi sabah açıyorum kitap okur gibi kaçırdığım tüm konuları okumaya çalışıyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Yazın yüzme. Seyehat. Kitap okuma.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Fazla katılamadım.Çok güzel bir dayanışma.2 kişiye sözüm var. Bulamadığım sitede görüp beğendiğim bir çiçekten yüzümü kızartıp çelik istedim.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

İsim vermesem. Sıcaklığını hissettiğim bir iki kişi var.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Yok maalesef.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmadım.Katılmak gerekir .

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Hiç yeterli değil.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Çok güzel. Çok daha yayılmalı bence.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:leylak
çiçek:Küpe
kitap:Çılgın Türkler
şarkı:Sezen Aksu şarkıları
müzik grubu/müzik sanatçısı:Sezen Aksu
ressam:İbrahim Çallı
şair:Atilla İlhan
film:Babam ve oğlum
web sitesi:Ağaçlar net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön