View Single Post
Eski 04-02-2007, 21:19   #5
Ateş Öztan
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Evet. Doğru hatırlıyorsun.
Bu köyü gezme fırsatım oldu.
Yukarıda anlatılan taşınma hikayesini doğrudan onlardan dinleme fırsatım oldu. Aralarında en ünlüsünün sahibi çok yaşlı bir bayandı. Japonlar, yabancı devlet adamlarını bu köye ve bahsettiğim bahçeye götürüyorlar.Ben gezdiğimde Bill Clinton'un ziyaretinden resimler vardı.
Fotoğraf çekilmesine izin vermiyorlar. Tokya'dan motoru ile gelen emekli bir japon ziyaretçi yaşlı ev sahibi bayanla konuşmamıza tercümanlık yaptı. Türkiye'den geldiğimizi ve bonsai ile ilgilendiğimizi öğrenince çok şaşırdı. İstediğimiz gibi resim çekmemize izin verdi. Maalesef bu resimleri yedekleyemedin bir bilgisayar sorunu nedeniyle kaybettim. Bir tanesini www.bonsaim.com adresine koymuştum.
Ümit ederim, seneye bir daha gezme fırsatım olacak. Bu sefer daha bilinçli ve sizler içinde gezeceğim.
Ayrıca, köyde Kitazawa RAKUTEN isminde Japonların, modern Japon karikatürünün babası kabul ettiği bir sanatçının müze evi de var.Omiya şehri sanatçının eserlerini korumak için "Omiya municipal cartoon art museum" ismindeki müzeyi 1966 yılında kurmuş.

Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön