View Single Post
Eski 30-11-2010, 23:18   #29
sariefe
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu Mesajı Göster
Annem yılbaşı çiçeğinin büyük saksı istediğini söylemişti.Ben de 2250gr lık yoğurt kabına diktim.İnşaallah tutar ve çiçeklenir.Sizinkilerin saksıları küçük görünüyor ama harika çiçeklenmişler ve maşaallah canlılar.BOL ÇİÇEKLİ GÜNLER...
Sayın umutyolcusu, yılbaşı kaktüslerinin büyük saksı istediğine dair bir bilgiye rastlamadığım gibi büyük saksıya dikilmiş yılbaşı pek görmedim. Tabi farklı renkleri bir arada yetiştirmek amacıyla uzun balkon saksılarına dikilmiş örnekler hariç. Fotoğraflarda gördüğünüz yılbaşılar benim son aldığım yılbaşılarımdır. Aldığımda üzerleri tomurcukluydu. Aldığım seranın ışık durumuna bakarak evde de ordaki ışık durumuna en yakın yere koymuştum. Buna dikkat etmemin sebebi ise bildiğiniz gibi yılbaşı kaktüslerinin yer değişimine tomurcuk dökmeyle karşılık vermeleriydi. Sonuç olarak tomurcukları dökülmek yerine büyüdü ve bugünlerde çiçeklenmeye başladılalar. Saksıya gelince; saksılar kendi orjinal saksılarıdır. Yine tomurcuklarını dökmesinler diye saksı değiştirmemiştim. Çiçekleri döküldükten sonra fotoğrafta gördüğünüz içinde durdukları daha geniş askılı saksılara dikilicekler. Yani yerleri hazır

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön