View Single Post
Eski 20-11-2010, 07:09   #1
Volkan Kesici
Ağaç Dostu

Volkan Kesici's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2010
Volkan Kesici/Akansu

Sistemi kuralı uzun zaman oldu ancak fotoğraflama imkanını yeni buldum. Hem yazlık hem kışlık bitkileri bir arada yetiştirmeye çalıştığım için sıcaklık,ec ve ph yönünden hiçbiri tam istediği şartlarda değil. Balkonum doğuya bakıyor, sadece öğleye kadar güneş alıyor. Sıcaklığı istediğim gibi ayarlama imkanım var.

Sıcaklığı 20-21 derece civarında tutuyorum. Ph 5.5-6.0 arası .EC ise 1.8 civarında. Marullar için çok, domates ve kavun için az ama idare ediyorlar.

Balkonun genel görünüşü
Name:  DSC00128.jpg
Views: 1364
Size:  42.9 KB

Başta birkaç çeşit çiçek yetiştirecektim ama sadece birini çimlendirebildim. Sonunda pes ettim. Yaza tekrar deneyeceğim. Resimdeki çiçek neredeyse 2 aydır bu boyda, büyümüyor. Hangi çiçek olduğunu bile unuttum, horoz ibiği olabilir. Arkasındaki de kavun. Bu ikisi için kovada elle sulama yapıyorum.
Name:  DSC00125.jpg
Views: 1056
Size:  64.6 KB

Bu da akansu'daki kavunum.
Name:  DSC00124.jpg
Views: 1028
Size:  32.1 KB

Bunu da Red Robin diye ektim ama fazla uzadı, ayakta durmakta zorlanıyor.
Resim yanlış oldu, en alttaki resme bakınız )

Son olarak marullar. Gövdeleri sürekli kıvrılıyor, kırılmamaları için hergün destek alacakları şekilde çeviriyorum. Neden böyle oldu anlamadım. Perlitin üzerinde kalan kısımda bile kök çıkarmaya çalışıyor. Kağıt havlu üzerinde çimlendirdim sonra kotiledonlar dışarda kalacak şekilde perlite diktim. Acaba daha derine mi ekmem gerekiyordu? Ustalar bir fikir veririse sevinirim.
Name:  DSC00121.jpg
Views: 996
Size:  32.6 KB

Eklenen Resimler

Düzenleyen Volkan Kesici : 20-11-2010 saat 07:12 Neden: hatalı resim
Volkan Kesici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön