View Single Post
Eski 18-11-2010, 17:22   #9
özlem11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
ben bu bölümü yeni gördüm nasıl üzüldüm anlatamam. benim köpeğimde kuyuk altında iltahaplı yarayı kanatıp yalamıştı. ağzının için inanılmaz yaraydı pis kkuyordu. hiç bişey yemiyor yediğini kusuyordu... bayram günüydü veterinerde bulamamıştık biz kış günüydü ve bayramdı. neler yapmadım neler...
en sonunda köyde hastalanan hayvanlara yal diye adlandırılan bi muhallebi gibi bişeyi yedirdik biz. Tarifi unu suyla karıştırıp azıcık çok az ama tuz atın akışkan olcaka bebek maması gibi şırıngayla yedirin. kusa bilir mideyide bu yal temizlermiş. ilk etapta 1-2 şırınga yeter. köpeğim benim 10 kilodan 4 günde 4 kiloya düşmüştü.görenler hayret etmişti. hiç bişeyde yiymiyordu. ben size birde iğne ismi var onu vereyim şuan evde değilim. eve geçince yazarım eczanedede bulabilirsiniz. yarım cc yapılcak umarım bunları yapınca geçer. iyileşir sizi şuan be çok iyi anlıyorum.... benim köpeğimde 2 aylıktı şuan 8 yaşında bakımı öğrendim veterinersiz her şeyiini kendim yapıyorum. dilinden en iyi anne ve ben anlıyoruz.... dediklerimi ihmal etmeyin lütfen biz şifa bulduk umarım sizde bulursunuz. vereceğim iğneyide 5 senedir kullanıyorum. zararını göredim hastalanınca kendim hemen ön kolun üstündeki boşluğa yapıyorum yarım günde iyileştiriyor....

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön