View Single Post
Eski 16-11-2010, 17:46   #17
sariefe
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Bu kaktüsün çiçek açmasına bile gerek yok sanırım. Dikenleri bile çiçek güzelliğinde;

Yine zamanı geçtiği için zor bulunan çiçek açmış kaktüsler.

Veee... Benim için günün en güzel sürprizi olan altın renginde bir yusufçuk. Mavi, yeşil hatta kırmızısını da görmüştüm ama altın renklisi bir başka güzeldi.

Sera gezisinden resimlerim şimdilik bu kadar. Umarım beğenirsiniz.

Gözlemlerime gelince;

ben çeşitli bitki satış yerlerini fırsat buldukça gezen biri olarak en çok Ikea, Koçtaş, Bauhause başta olmak üzere diğer büyük alış veriş merkezleri ile Eminönü çiçek pazarı ve diğer çiçek seralarını vs. gezerim. Hemen belirtmeliyim ki gezdiğim yerler arasında fiyat performans olarak en bakılası yer Bauhause olur. Bu birikimime dayanarak iki kere gezdiğim ve resimlerini paylaştığım Ünal Çiçekçilik hakkında söyleyebileceklerim ise şunlar olur. Sera ile ilgilenen Ünal Bey' in oğlu oldukça yardım sever, güler yüzlü ve alakalı bir kişi. Fakat ziyaretçilere gösterilen ilgi bence seraya gösterilmiyor. Seranın daha bakımlı ve düzenli olmasını beklerdim. Çeşitlilik açısından İstanbul' daki diğer satış yerlerine göre oldukça çeşit olmasına rağmen bir kaktüs serasına göre çeşitler yetersiz. Öyle ki ben aradığım çeşitlerin çoğunu bulamadım. Sera, mevcutlarıyla kendi halinde yuvarlanan bir görünümde. Fiyat olarak normal bir seviyede diyebilirim. Yani ne çok ucuz ne de çok pahalı. Gezi yapanlar beklentileri doğrultusunda tatmin olacaklardır. Sonuç olarak bence mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer.

Saygılarımla...

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön