View Single Post
Eski 27-10-2010, 22:57   #124
h a y y a m
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-10-2010
doğa için çal

merhaba arkadaşlar. konuyu yanlış yerde açtıysam affola.
her şeyden önce Doğa İçin Çal Projesinde yer alan ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
İki çalışmada mükemmellik arz ediyordu ve devamı geleceğine inanıyorum. Bu inançla beraber, gelecek projede bir sorumluluğumuzu daha yerine getirebileceğimize inanıyorum. Arkadaşlarımızın her birinin sesi farklı bir tonda ve farklı bir güzellikte, çoğu arkadaşımız farklı enstrümanla bu projeye destek verdi. Ağaçlar gibi yok olmaması için uğraşmamız gereken başka bir değerimiz daha var; diller. Evet arkadaşlar Unesco'nun yaptığı bir araştırma sonucunda bir çok dilin yok olmakta olduğunu açıkladı. Sadece Türkiye'de 18 dil yok olmak üzere.
Bir sonraki projede her zaman olduğu gibi farklılıkları bir arada sentezlemek çok güzel olacağına inanıyorum.
Öneri olarak sunmak istediğim, bir ezgimizi, şarkımızı, ağıdımızı... farklı dillerde söylemek. Tabi ki bunu tekrar farklı şehirlerimizde, farklı enstrümanlarımızla... söyleyerek, hem yok olmakta olan dillere de duyarlılığımızı göstermiş oluruz hem de doğa serüvenimiz devam etmiş olur.Teşekkürler...

NOT: Kaybolan ve olmak üzere olan diller hakkında bilgi alabileceğiniz bir link: http://www.habervesaire.com/haber/1282/

Düzenleyen h a y y a m : 28-10-2010 saat 10:58
h a y y a m Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön