View Single Post
Eski 20-10-2010, 22:19   #104
bayindirmevki
Ağaç Dostu

bayindirmevki's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2009
Araya girmek!..

Bir kaç sene önceydi. Ailece yoldayız. Gün kararırken Eceabata vardık. Çanakkaleye geçeceğiz. Yoğun sis nedeniyle araba vapuru seferleri iptal. Sıraya giriyoruz. Seferler yeni durdurulduğu için çok da geride değiliz.

Geç vakit yapılan duyuru ile seferlerin sabaha kadar iptal olduğu kesinleşiyor. Arabada uyumak zor. Rıhtım boyu oteller var. Sıradan çıkıp en havalı görünenin önüne park ediyoruz. Ödemeyi yapıp odalarımıza çıkmamız ile inmemiz bir oluyor. Temizlik düzeyi bize göre değil.

Parayı geri alıp diğer otellere de bakıyoruz. Hiç biri bize hitap etmiyor. Arabada uyumaya karar veriyoruz. Çaresiz sıranın en sonuna doğru ilerlerken çıktığım yerin hala boş olduğunu görüp geri dönerek yerleşiyorum.

İki sıra geride bir gruptan itiraz sesleri yükseliyor. Çıkıp tüm samimiyetim ile durumu izah etmeye çalışıyorum. Beni pek dinlemiyorlar ama olayı büyütmeye de niyetli değiller. İçlerinden biri; Lafı ne uzatıp duruyorsun, bırak palavrayı "boş buldum araya girdim" de diyor.

Bu lafı hiç unutmadım. Ne zaman sistemde bir boşluk olup da ordan faydalanılsa aklıma gelir. "Araya girmiş" derim. Bu benim hoş görme onayımdır. Doğa kuralı, boşluklar doldurulur.

Bu olayda deselerdi ki uzun vadeli ve kalıcı çözümler önerdik (zaten satır aralarından bu anlaşılıyor) ama olmadı. Kısa vadede koku birinci sorundu. Bizde bunun çözümüne yöneldik, yönelttik.

Helal olsun "araya girmişler" derdim. İş bilenin, kılıç kuşananın. Kimin ne kazandığından bana neydi.

bayindirmevki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön