View Single Post
Eski 20-10-2010, 17:18   #50
qokhanyilmaz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Bu yaz bir gelişme olabilir, balkon ve terasdaki fidanlar şöyle bir boylansın adım atacak yer kalmasın ortak bir karar çıkarırız.

Tek başıma arazi almak değil de, ben 4-5 kişinin yer aldığı bir oluşum olsun diyorum.

Birden fazla kişinin arazi alması konusunda imece evini takip ediyorum.

Orada yeni bir oluşum devam etmekte.
Ben yanlış anladım o zaman.Çünkü bu mesajınızdan böyle bir girişimde sizin bulunacağınızı düşünmüştüm.Bende bu aralar bu ve bu tarz ortak yaşam alanlarının yutdışında ortak komün hayatına kadar uzandığı projeleri inceliyorum.Ama sizin dikkatle üzerine basmış olduğunuz insan faktörünün kaçınılmaz olması. Yani kurallarının olmadığı,bir proje birlikteliğinden uzak,kimin ne yapacağına sonradan karar verilmesi ve tek ortak noktanın şehirden kaçmak olduğu projelerde sonuca varılamaması bana normal geliyor.Ama sitedeki uzak bahçelerin yakın işbirliği tarzında hem şehirde yaşayayım hemde hobi olarak yapayım tarzında değil şehir hayatının bütün bağlarını koparıp sadece bu işi yapmak için bir oluşum girişiminde bulunulabilir diye düşünüyorum.Bunun için sanal alemin kullanılması da istediğiniz niteliklere sahip olup olmadığı konusunda bir filtre görevi görür kanısındayım. Açıkçası ben önümüzdeki hafta köyceğize bulduğum bir kaç araziyi incelemek için gidiyorum.Bu tarz bir oluşum düşünülürse katkıda bulunmak isterim.

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön