View Single Post
Eski 19-10-2010, 23:57   #100
bayindirmevki
Ağaç Dostu

bayindirmevki's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2009
Sayın malina,

Kardeşlerime kızdığında hızını alamayıp beni de sopalayan rahmetli annem gibisiniz. Hiç bir alınganlığım yok. Ellerinizden öperim.

Haddim olmayarak bir büyüğüme, yazdıklarımı bir daha okumasını rica ediyorum.

Başta kokunun azalmasının hava soğukluğu ile de bağlantılı olduğunu belirttim. EM'nın da gücünü yadsımadım. Kağıthane deresinin en batak zamanların da kıyısında çocukluğu geçmiş bir insan olarak yaz ile kış farkını bilirim.

Sonra, kirlilik kaynakları önlenmeden bu işin zor olduğunu belirtmişim. Ürün de dahil kişileri hedef almadan yorumda bulunmuşum.

Karar vermek için erken olduğunu belirterek anlık kanaatimin kaynak israfı olduğunu söğlemişim.

Ensar beyin de anlatmaya çalıştığı şeyin aslında bu olduğunu belirtmişim.

Çünkü; Anlattığı şeylerin ana fikri buydu. Kirlilik kaynakları kurutulmadan yapılan iş anlık iyileşme sağlayacak. Belediye kaynakları israf olacak demekte.

Lafa sahip çıkmadığım da anlaşılmasın.

Kaynak israfı beni de en çok rahatsız eden. Ülkemizin yarası. Siyasetçinin elinde oyuncak olmuş bir harcama şekli. Ama burda doğaseverin şahsına olan ne? Başlığı adıyla başlatsam da benim onla işim yok. Yerel yönetimi eleştiriyorum. Ama bunu yaparken Doğasevere sesleniyorum. Çünkü yerel yönetimi tanıyan ve etkileme gücü elinde olan o.

Yoksa bu işte şu varmış, bu varmış beni ilgilendirmez. İşin ticari kısmı alan ile veren arasında. Bir de o bölgede vergisini veren.

Son paragrafımda çalakalem yazdığım hayalleri, önerileri (yerel yönetimlerin yaptırımları) kalemi güçlü bir arkadaş (sarıcan) benden daha iyi belirtmiş. Ben farklı bir şey demek istememiştim. Çapım yetmedi.

Saygılar.

Düzenleyen bayindirmevki : 20-10-2010 saat 00:04 Neden: ek yazı
bayindirmevki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön