Konu: Zeki Yağlı
View Single Post
Eski 19-10-2010, 17:05   #11
oceanheart
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Sizi daha yakından tanıdığıma çok mutlu oldum Zeki Bey, ayrıca yıllar önce ben Tüneldeki bir kitapçıdan (Sanırım Robinson Kitapevi olacak) de iki cildini birden aldığım kitapları sizin tavsiye etmeniz ne derece doğru bir iş yaptığımı ve sizin bahçe düzenlemeleriniz ve bitki seçimlerinizi neden bu kadar beğendiğimi açıklıyor.

Tohum konusunda maalesef biraz uykudan uyanınca konuyu anlamadan deniz olmayan şehrine liman isteriz diye parmak kaldıran milletvekilinin fıkrası gibi durum.Dikkat ediyorum da pazardan yarım kilo kestane alıp birkaçını toprağa dikip çimlendirmek yerine bazı üyelerimiz kargoyla aşısız kestane fidanı istiyorlar.Sanırım en azından bu küçük ayrıntılara dahi dikkat edebilsek çok daha olumlu işler yapabileceğiz.

Ben insanlara karşılıksız verilen şeylerin değerinin de bilinmediğini düşünüyorum bu nedenle tohum dağıtımlarında da dağıtımı yapan kişi ücret almayabilir ama Tema, Türk Eğitim Vakfı gibi kuruluşlara bağış yapılması şartını getirebilir böylece insanlar aldıkları tohuma bir bedl ödedikleri için değerini daha iyi bilirler.Bilmeseler bile sonuçta hayırlı bir işe sebep olunmuş olur.

Zeki Bey, size saygılarımı sunuyor ve bize sunduğunuz bilgi ve güzellikler için teşekkür ediyorum.

oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön