View Single Post
Eski 13-10-2010, 09:40   #41
Dogasever
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Yapılan tüm çalışmaların hepsinin arkasındayım. Tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Stratejide de, uygulamada da hata yok.

Burada bazı arkadaşlar (Sarıcan lafım sana değil) yargısız infaz yapıyorlar. Tek hatam şu: Burada 1200 kusur mesajım var. Bakarsanız buyuk bir çoğunluğu tarım konusunda. Keşke 1200 mesajın 1000 tanesini arıtma ve çevre konusuna ayırsaydım. Hatam bu. Çünkü yapılan yorumların birçoğu yanlış veya eksik.

Su arıtma konusunu hem teorik hem pratik olarak çok iyi bilen biriyim. Özellikle doğanın su arıtma gücü hakkında çok kafa patlattım. Onu da bırakın sadece su, oksijen ve hidrojen molekülleri hakkında çok kafa yorum. Bu moleküllerle birçok deney yaptım.

Herşeyden önce Sn Ensar gibi ben de malzeme mühendisiyim. Ama Sn Ensar'ın su arıtımı konusunda benim deneyimime sahip olduğunu sanmıyorum. Birçok arıtma tesisi gezdim ve çalıştırdım. Atıksu arıtma tesislerinin çalışma prensibini, dere yataklarının farkını, doğal akış içinde dere yataklarından su arıtımı için nasıl yararlanılacağını, mikroorganizmaların neyi sevdiklerini nasıl davrandıklarını, onları nasıl koruyacağımı ve onlardan nasıl yaralanacağımı çok iyi biliyorum.

Benim iyi bildiğimi sizler de iyi biliyorsunuz. Ben daha proje hakkında açıklama yapmadım ki. Ama benden başka herkes yorum yaptı. Efendim akan suda arıtma olur mu olmaz mı? Hangi bakterilerle olur hangileriyle olmaz?

Sayın Denizakvaryumunu ve Meyvelitepe'yi ve Acemi Ustayı bunların dışında tutuyorum. Çünkü bildikleri şeyi söylüyorlar. Söylediklerinde haklılık payı var. Ama bazı eksikleri de var. Bunların hepsine vakit bulur bulmaz değineceğim.
saygılar.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön