View Single Post
Eski 12-10-2010, 19:03   #5
artemisia10
Ağaç Dostu

artemisia10's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2010
Bu konuda ne yazık ki fazla bilgi gelmedi belki ben de sitede gözden kaçırmış olabilirim diye düşünüyorum. Sanırım bu konuda Türkiye'de fazla sorun yaşamıyoruz. Özellikle doğal afetler konusunda oldukça şanslı sayılırız seller ve depremler en çok maddi manevi hasara neden olan doğal afetler.Ve tabii ki orman yangınları en büyük sorunumuz. Ama onun haricinde büyük hortumlar yaşamıyoruz çok şükür, dolayısıyla zarar görmüş ağaçların tedavisinde çok fazla pratik bilgimiz yok çok rastlamadığımız için olsa gerek. Bunun yanı sıra insanların ve hayvanların verdiği zararlarda doğa genellikle kendi yaralarını tedavi ediyor. Bir de belki başka bir duyumuzla bakmamız gerekiyor ağaçlara yol kenarında yaralı bir hayvan görünce nasıl canımız acıyorsa onlar içinde canımız acımalı sesini duymamak kıvrandığını görmemek canının yanmadığını göstermez. Dolayısıyla belki biraz daha dikkatle bakmalıyız onlara.
Ben çok geç kalmadan ağacın kabuğu yerinde olduğu için açık kalan yerleri macunlayıp aşı bandıyla sardım arada kontrol edeceğim 3 ay sonra daha iyi olur umarım.Bir de yukarda almış olduğum bilgilerde bakır sülfatla(göztaşı) yıkama olayından bahsediliyor göztaşı tek başına kullanılmıyor bunuda ayrıca eklemek istedim.

artemisia10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön