View Single Post
Eski 10-10-2010, 22:48   #329
serdar1
Ağaç Dostu

serdar1's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa78 Mesajı Göster
arkadaşlar 2 hafta önce 3 dişi 1 erkek kiwi,3 adet pepino,1 adet feijoa fidanı aldım 2 günlük seyahat aşamasından sonra dikimi gerçekleştirdim.2 haftadır gözlemlediğim en bariz durum kiwi cok ama çok hassas bir bitki...öyleki bir çok meyve ve sebzem olmasına ragmen kiwide daha garip bir durum söz konusu...
bildiğiniz gibi kiwi yetiştiriciliği batı karadenizde cok yaygın öyleki son yıllarda büyük bir gelir kaynağı olarak görünmekte(bartın,zonguldak düzce...)yanlız karabük ilinde oturduğumdan dolayı içerde kalıyorum ve kiwininde siddette istek duyduğu rutubetli ve nemli ortam karabük ili için pekte geçerli değil...yanlız burada şu dikkatimi çekiyor ve bunun cevabını bulamıyorum 5 senedir kiwi yetiştiren arkadaşım erkek ve dişi olmak kaydıyla verim alamıyor..burada tıkanıyoruz...

bundan dolayı bende denemedeyim arı kovanlarımızla birlikte seneye bakalım nasıl bir tablo bizi bekleyecek ama malumunuz bazı bitkilere bazı yörelerde ağzınızla kuş tutsanız yer edinemezsiniz.deneyip meyve oluşumu olacakmı olmayacakmı göreceğiz...
Sayın Musa78 Ben Zonguldak Gökçebey(Tefen) İlçesinde İkamet etmekteyim Köyüm Gökçebeye Bağlı Bodaç Alaoğlu Mahallesidir. Köyüm Karabük İl sınırındadır.Yenice Kayadibi Bize oldukca yakın iklim Karabükle hemen hemen aynı sadece sizde kışlar 1-2 derece sizde daha soğuk ben kivilerimde suni gübre kullanmam sade doğal hayvan gübresi kullanırım, yanmış büyük baş hayvan gübresi ile koyun-keci gübresini karıştırıp diblerine verin birde böyle deneyin...

Eklenen Resimler

Düzenleyen serdar1 : 13-10-2010 saat 12:50
serdar1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön