View Single Post
Eski 01-09-2010, 09:55   #1
Mutlu Kutlu
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Saksıda meyve alabileceğiniz/alamayacağınız tropik ve egzotik meyve fidanları.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi carizma_009 Mesajı Göster
Sayın Mutlu Bey güzel bir konuya değinmişsiniz.Ben bir hobici olarak sözlerinize katılıyorum.Aslında satılan meyve fidanlarının meyve alındığı kanıtlanmış olması gerekir.Ben sizin 10yıllık karambolanızın meyve vermediğini öğrenmemiş olsaydm belkide bu fidana para verip almıştım,granadilla yetiştirmeyide düşünmüştüm onda da kesin bir tavrınz var meyve alan duymadım die.Sizden ricam şudur ki; tecrübeli bir yetiştirici olarak bir başlık altında meyve aldığınız veya alamadığınız tropikalleri resimleriyle yayınlamanızdır.Böylece paramızı boşuna bitkiye vermemiş oluruz.Bitki hobicilerinin cebini düşündüğünüz içinde ayrıca teşekkür ederim.Hayırlı ramazanlar dilerim.
Meyve cinsimeyve verme yaşı ve boyutuResim ve bilgi için bu sayfaki mesaj noÇiçeklenme dönemiSonuç: meyve alınır/alınmazÖlme derecesi (-) C
Cherimoya:3-5 yaş, 120cm-150cm boylardailk mesaj da resimnisan-haziran ve eylül-kasım arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-4 C
Feijoa:5-8 yaş, 120cm-150cm boylardailk mesaj da resimhaziran eylül arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-9 C
Sarı guava:3 yaş, 120cm-150cm boylarda2-3 ci mesajhaziran eylül arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-6 C
Budanın eli:2-3 yaş, 50cm-100cm boylarda4-5 ci mesajmart-temmuz arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-6 C
Papaya:1-2 yaş, 120cm-150cm boylarda6 cı mesajTüm yıl içerisinde Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-4 C
Hünnap:2-3 yaş, 100cm-150cm boylarda7 ci mesajmart-haziran arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-15 C
Pithaya:3-6 yaş, 120cm-200cm boylarda8 ci mesajhaziran-aralık arası Meyvelenir.saksıda meyve alınır.-4 C

Eklenen Resimler

Düzenleyen Mutlu Kutlu : 02-09-2010 saat 13:14
Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön