View Single Post
Eski 12-08-2010, 18:20   #1
Adalet Yağcı
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Arap saçına dönen bahçeler

Bahçesi olan bütün arkadaşlarımızın ortak şikayeti, her gördüğümüzden edinmek istediğimiz için bahçelerimizin "Arap saçı"na dönmesi.

Oysa, çok beğendiğimiz bahçelere göz attığımızda görüyoruz ki, bir sadelik, tertip, düzen var.
Özellikle benimki gibi küçük bahçesi olanlar hangi bitkiyi nereye dikeceğini şaşırmış durumda artık.

Tüm tohum ve çelik dağıtımlarının sıkı takipçisiyiz, bulamadıklarımızı da satın alıyor, hatta Yurt dışına sipariş vererek elde etmeye çalışıyoruz.

Hal böyle olunca bir türlü istediğimiz görüntüyü elde edemiyoruz.

Burada, yaptığımız hataları fotoğraflarla destekleyerek anlatırsak, diğer arkadaşlarımızın da aynı hataları yapmalarını önleyebiliriz.

Ha, her şeye rağmen her bulduğunu dikmek isteyenler varsa, buyursun diksinler, bir gün onlar da artık yeter diyecekler.

Bu sene yüzden fazla tohum(çeşit)çimlendirmiş biri olarak, önümüzdeki yıl bahçemi 5 çeşitle sınırlandırmayı düşünüyorum.

Boy, renk, su ve ışık isteği olarak bitki seçimi yapacağım, çok yıllıkları tercih edeceğim, mümkün olduğunca az saksı kullanacağım.

Şimdilik aklımdakiler, lupin, bodur dahlia, çok yıllık hazeran.
Daha deneyimli arkadaşlarımızın tavsiyelerini bekliyorum.
Bahçemdeki karmaşa göz yorucu oldu, seneye sade ve dingin bir bahçe görmek istiyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön