View Single Post
Eski 26-07-2010, 11:56   #13
cem kaptan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Cem hocam;
Aman Adalet Hanım,
Hocaları, artık tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görmek mümkün ... Üstelik ben öğretmen de değilim, sadece bildiklerimi sizlerle ve zevkle paylaşıyorum. Cem Kaptan hitabı yeterli benim için...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Tabii tripot kullanmadığımı, çekerken titrettiğimi söylememe gerek yok
En azından, patlamaları nasıl önleyebileceğinizi öğrendiniz demektir. Manuel mod.da da diyafram ve ens. değerini siz belirlediğinizde aynı sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır. Ama o modda dediğim gibi bu pozlama telafisinden yararlanamayacaksınız. Tecrübe, dene yanıl yöntemiyle en doğru sonuca ulaşabilirsiniz manuel mod.da...

Av modu diyafram öncelikli mod demiştik. Bu mod. da siz sadece diyafram değerini kontrol edebilirsiniz. Makine ens. değerini kendisi belirleyecektir. Bu mod.da da diyafram değerini birer stopluk arayla değiştirerek aynı sonuca ulaşırsınız. Tv mod.u da enstantane öncelikli mod. demiştik. Bu mod.da da tam tersi siz ens. değerini belirler, makinenizde otomatik olarak diyafram değerini verir. Bu çekimler de de ens. değerini yine birer stopluk aralarla yapacağınız çekimlerle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Biraz çalışma biraz tecrübe yeterli bunun için...

P ve Auto mod.ları ens. ve diyafram değerlerini makineniz belirlediğinden, her zaman istenen sonucu almak mümkün olmaz. Bunun nedenini yazmam (kafanızın karışmaması için) şimdilik erken, zamanı geldiğinde onu da açıklarım.
Selamlar,

cem kaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön