View Single Post
Eski 14-07-2010, 09:42   #481
muhsincayan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-07-2010
merhabalar denizli tavas tekke koyunde 80 donum arazimiz var 2005 yılında ailem buraya yatırımı yaptı 1100 kadar kıraz agacımız var 900 dedikleri napolyon kiraz dikildi ben konuya vakıf değilim kulaktan dolma işte tarlaya gider gelirken bişeyler ogrendim işi benimde ogrenmemi ailem istiyor bende sizlerin bilgilerinden faydalanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim bu sene 8 ton urun aldık ancak soguk oldugu için bizim honaz ilcesinin kırazlarından 1 ay kadar sonra meyve alabildik bu da satıs konusunda zorlanmamıza sebep oldu oraya gore tarlamız daha yuksekte rakım olarak daha kırazların yası kucuk seneye bu urunu 2 ye katlayabileceğimiz 2 yıl sonrada tam verim alabileceğimiz konusuluyor tabi bunlar hep varsayım ancak fotolarınıda yakında eklerim urun çok kalıteli 26 ile 30 kalıbre arasında tamamını rusyaya ihraç edebildik ancak dediğim gibi konuya vakıf değilim sizlerin yardımıyla daha da bilgilenmek istiyorum kirazın yanında 20 donum gene 5 yasında ceviz ve 20 donum civarında yeni sofralık uzume asılayarak cevirdiğimiz bir bolum var gercekten işin içine girdiğimizde dısarıdan kolay gorunen ancak cıddı bir mesayı isteyen zor bir iş sizlerden yardım alarak ogrenmek istiyorum bilgilerinizi paylasırsanız cok sevinirim saygılarımlaaa muhsin çayan

muhsincayan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön