View Single Post
Eski 17-01-2007, 07:24   #34
dortyuz
Ağaç Dostu

dortyuz's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2006
Sayın denizakvaryumu, cevaplar aşağıda:

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
1-R.Dentata nın R.gor. a göre 2 kat hızlı büyüdüğünü biliyorum...bundan başka sizce bu iki etoburu kıyaslarsak birbirlerine göre artı ve eksileri nelerdir?
Roridula Dentata'nın en büyük eksisi şu anda neredeyse kultivasyonda hiç bulunamıyor olması, yoksa ikisi de aynı zorlukta bitkiler.

Alıntı:
2-roridula üzerinde gezen arkadaşları olmayacağına göre ;Bu bitkilerin çok daha iyi gelişmesi için yapraklarına sıvı nitrojen ve fosfat verilmesi tavsiye ediliyor ne dersiniz?Yurt dışında böyle bir sprey gübre olabilir mi?
Nepenthes'ler de böcek yemeden çok güzel boyutlara ulaşabiliyor, ama eğer bitki çok zayıflarsa zayıf gübrelerle takviye edilebilir, Türkiye'de bulunabiliyor bu tür ürünler.

Sprey'den kastınız aerosol tipi ürünlerse kesinlikle uzak durun derim, dededen kalma fıs-fıs 'filit' en iyisi.

Alıntı:
3-Bu dondurucu soğuklarda bitkiler yollarda sağlam gelebilecek mi?
Şu anda onun cevabını bekliyorum zaten, dondurucu soğuk bu sene gelemedi neyse ki.

Alıntı:
4-Fiyatlar için özel mesaj atarsanız sevinirim..
mesaj kutunuzu kontrol ediniz

Alıntı:
5-Roridulanın drosera capensis gibi kolay bir bitki olmadığını biliyorum..roridula alacakların mutlaka uyması gereken 3 kuralı buraya yazar mısınız?
- bol güneş
- bol hava akımı
- (bu bütün bitkilerde geçerli) huzur, ya da bir diğer deyişle bitkiyi aşırı ilgiden öldürmemek

Alıntı:
6-Cevaplar ne olursa olsun (fiyat ta uygunsa) R.Dentata için beni de listeye ekleyin lütfen
OK

dortyuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön