View Single Post
Eski 15-01-2007, 12:14   #655
turunç
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Merhaba hepinize;

Devrim ülkemizde de çam ağacı sökmek, hatta çam budamak bile yasak. Bildiğim kadarıyla 3-5 yıl hapsi var. Bu konuda dikkatli olalım. Lütfen doğadan çam sökmeyelim. Bizim gibi bilinçli ve doğayı seven insanların çamlar konusunda başka insanlardan daha hassas olması gerekir. Fidancılardan bulabileceğin güzel bir gövdeye sahip ardıçla, istediğin stilde bonsai yapabilirsin. Bu seni çok mutlu da edecektir. Yaşadığın bölgede paylaşım yapabileceğin fazla insan olmadığını biliyorum ve seni anlıyorum. Bonsai sana yalnızlığını unutturacak ve seni alıp içine çekecektir.

Forumda ve çevremde bonsai ile ilgili olumsuz düşünen bir çok insan var. Böyle düşünmeleri beni bağlamaz. Ama duyarsız davranarak onları haklı çıkarmayalım. Bonsai ile ilgilenen bir insan doğayı sevdiği, hatta ağaçlara aşık olduğu için bu işle uğraşır.

Ben sana inanıyorum ki; bir çok bonsai seven dostumuz gibi doğadan aldığından fazlasını doğaya verecek yapıda ve o derece sevecen karakterde bir insansın. Bu sevgini bonsailerine aktararak çok güzel, imrenilecek bonsailer yapacaksın. Sevgiyle kal...

Tüm bonsai seven arkadaşlarıma saygılar.. En büyüğünden en küçüğüne...

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön