View Single Post
Eski 19-06-2010, 11:10   #73
umıt79
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Geçtiğimiz hafta içinde üç gün arka arkaya çok fazla yağmur yağdı. Akşam üzeri başlayıp sabahlara kadar süren yağmurlardan çok fazla etkilendik .

Evimizin bulunduğu mahal itibarıyle sel suları olduğu gibi bahçemize indi. Bahçede ki ve balkonda ki bitkilerimizin çoğunluğunda gözle görülür hasar oldu. Sebze fidelerimiz sel suyu altında kaldı. Balkonda ki bitkilerimizin bir kısmı saksıları dağılmak suretiyle telef oldu. Bir kısmını fırtına balkondan uçurdu .Beş adet 101 potlu viyolde ki şaşırtılmaya hazırlanan çiçek fidem zayi oldu.Sardunyalarımız ,küpelilerimizin büyük bir kısmı , kurdele çiçekleri ,telgraf çiçekleri kaktüslerimizin bir kısmı parçalandı...Çiçekli bitkileirn çoğunda fazlaca yağmur suyundan kaynaklanan çürüme başladı.

Kaybımız çok ama umudumuzda çok. Açıkcası önce çok üzüldüm , şimdi o kadar dert etmiyorum.

Bu durum bana başka bir gerçeği öğretti balkon kenarlarına destek kısmı olmadan çiçek yerleştirmemek gerekiyormuş.

Şimdi geçelim başka bir kalanchoemize...

Diğer eşini sulama sebebiyle kaybettiğim turuncu , katmerli kalanchoe... Şimdi arkadaşlara gitmek için birkaç minik çelik alındı .Fotoğraflar çelik uç çeliklerinden almadan önce ki hali...

Name:  DSCI1356.jpg
Views: 2951
Size:  31.1 KB

Name:  DSCI1363.jpg
Views: 2977
Size:  33.3 KB

Name:  DSCI1362.jpg
Views: 2877
Size:  31.8 KB

Name:  DSCI1357.jpg
Views: 2856
Size:  35.8 KB