View Single Post
Eski 11-01-2007, 21:58   #1
batukhan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-01-2007
EB'leri sulama sorunu

merhabalar ben forumda yeniyim.hollandaya gittiğimde bir çok cins etobur bitki aldım daha önceleri de çok ilgiliydim fakat türkiyede nadiren nepenthes dışında satıldığını görmemiştim.onların hepsini önümde görünce hepsini almak istedim.

sonuç olarak bir kaç adet venüs sinek kapanı aldım bir tanesi red dragon dedikleri bordo cinsinden.

onun dışında küçük bir nepenthes iki cins drosera bir adet sarracenia ve birtane de cobra lily **** cobra plant denilen bitkiden aldım.

onları buraya getirdiğimde maalesef meşguliyetimden dolayı çok bakamadım.saf suyu da eczanelerden temin edemeyeceğim için suya sirke katarak hiç yokta asitliği yükseltmeyi denedim bir kaç ay süre ile yaşadılar.

fakat bildiğim kadarıyla nepenthes dışında hiç biri her dem yeşil değil.vft lerinde kışın düşük ısıya ihtiyaçları olduğunu okumuştum bir yerden.

şimdi onların bulunduğu saksı balkonumda duruyor.sizce bu bitkiler bazarla birlikte geri gelecekler midir? yoksa 3 haftasonra tekrar hollandaya gitmeyi düşünüyorum.tekrar almalı mıyım?

bir de oradan aldığım vft tohumları var.onları nasıl çimlendirebilirim?

çok teşekkürler

Batuhan

batukhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön