View Single Post
Eski 14-06-2010, 12:01   #131
fikirci
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-06-2010
kediler

Güvercine karsı balkona cd baglamak bir çözüm.
Rüzgarda döndükçe flaşör etkisi yapıyor kuşlara.
ben bir yıl boyunca onlar sayesinde kurtuldum.
Sonra alışırlar mı bilmiyorum.
Ben her mevsim değil kuşların talepkar olduğu ilk baharda takıyorum cd leri.
Yinede bazıları mangal yürek çıkıyor.
Ama çaresizlikten geliyorlar bu hayvanlar. Unutmamalı.
Sonuçta güvercinler ve özellikle kumrular taze çimlenmis tohumlarla beslenmeyi seviyorlar.
Kumrular sert gıdaları sanırım yiyemiyorlar. Çimlenmiş tohumlar ve yeşil yapraklar favorileri.
Ayrıca Acem Halısı denen şu sulu kaktüscükler yazın en önemli su kaynakları.

İşgal edilmiş doğa parçacıkları olan şehirlerde bizlerin kucuk bahçeciklerine gelmekten başka çareleri yok gariplerin.
Katlanacağız. Derdimiz bir çift güvercin beslemek olsun besleriz

Ben genelde çaresiz kalınca şu metoda başvuruyorum. Bu arada "iki terasım var" bir terasa birkaç tane limon kasasına darı ekiyorum. Bazanda buğday. Kuşlar onu tahrip ettikçe yeniliyorum:=)
Böylece ön terasa pek gelmiyorlar geldiklerinde de söylebir salınıp gidiyorlar.
Ayrıca ön terasa özellikle baharda tohum ekme zamanı cd asıyorum. İyice azıttıklarında.
Bahardan yaz ortasına kadar evde kedim olmasına rağmen. Özellikle günün ilk ışıklarında terasım kuşların mekanı.

Ağ konusuna gelince... Kötü kazalara ve bir kuşun ölümüne neden olabilir gibi geliyor bu ağlar. o yüzden pek tutmadım bu fikri.

Asıl mesele sevgili kedimin saksılara çiş yapma sorununu nasıl çözebilirim.
Hala bir çare bulamadım. Toprağa kürdanlar saplamak, saksıların etrafına karabiber dökmek, saksıları grafon kagıtlarıyla sarmak hiç biri işe yaramıyor benim çılgın kedime. Her yıl birkaç kurban veriyorum bu nedenle.

fikirci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön