View Single Post
Eski 13-06-2010, 00:30   #41
balbay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Afedersiniz ama, 116 tane maden, mineral çeşidi işletmesi olan bir ülke de, kimyasal kullanılarak çıkarılan bir tane bile cevher yatağı maden yoktur.

Bir gr maden bile kimyasal kullanılarak bulunduğu yerden çıkarılmaz.

Çıkarılan bazı cevherlerin saflaştırlması ve katma değer kazanılması için kimyasallar kullanılır.

Bu da tüm madencilik ve minarel işletmeciliği içerisinde 2 % oranını geçmez.

Kimseyi kırmak istemiyorum ama, savunduğunuz ve söylemlerini yaptığınız karşıt görüşleriniz temelsiz ve mesnetsiz oluyor.

Bu forum başlığında defalarca yazmak zorunda kaldığım kişisel zehir tüketimiz üzerine hiç kimse sahiplenme yapmıyor da, bir kaç madencilik sektörü için mecburen kullanılması gereken kimyasallar için ahkam kesiliyor.

Arkadaşlar, hala çağdaşlığını yitirmiş söylemlerin peşinde koştuğunuzu üzülerek görüyorum.

Bin tane örnek veriyorum, kimse kendi payına düşeni bir türlü kabul edemiyor.

Neden acaba nefes aldığınız her günün bu dünya için bir tehlike olduğunu düşünüp umursamıyor ve günlük yaşantınız da vazgeçilmez olarak kullandığınız yüzlerce meteryalin çıkaraılması,işletilmesi ve sizler tarafından tüketilmesini gözardı ediyorsunuz.

Modern yaşamınızın neredeyse 80% sini sağlayan alet edevat, tüketim malzemesi karşı çıktığınız, üretilmesine mani olmayı önerdiğiniz ürünlerce sağlanıyor.

Bu kadar mı zor bu bahsi geçen mamulatın üretilmesini düzene sokmak?

Tarımsal üretim de bünyenize aldığınız zehirin, doğaya bıraktığımız zehirin ve zararın hiçmi farkında değilsiniz.

Neden inatla bir takım şeyleri yalan yanlış savunurken altında yatan gerçeklere bakmayı ve kabul etmeyi kabul edemiyoruz.

Madem zehir kullanılarak işlenmesi gereken madenlere ihtiyacınız olmadığını savunuyorsunuz, taş devrine yakın bir yaşantı sürmeniz gerekmekte.

Neden hem aksini savunup hem de modern hayatın tüm nimetlerinden yararlanmak sevdasındayız?

Domatesi 5 TL yerine 50 kuruşa yemek için içinize aldığınız zehirin farkındamısınız ki kullandığınız kaşık çatalın malzemesine engel olmaya çalışıyorsunuz.

Lütfen temiz üretim, temiz toplum, korunmuş çevre için daha aklı başında söylemleri savunalım.

Lütfen

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön