View Single Post
Eski 11-01-2007, 15:19   #14
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Quod erat demonstrandum...

q.e.d. (akademik bir terim lat. = ne ki gösterilmek isteniyordu)

Evet bu olaydan haberim vardı. bunu bir şekilde işin doğruluğunu kanıtlamak adına beraber tezgahladık ve de bugün itibarı ile sayın dortyuz'ün eline omurkuscu beyinki gibi tohumlar geçince ve yollıyanın da Mario Vallerie (ki bu isim de doğru olduğuna çok da inanamıyorum... yazık yazık...

konu açıklık kazanmış ve ıspatlanmış oldu. yazık yazık bu kadar yıldızlarına saygılı bir insan için yazık yazık neden sahte tohum yolluyorsunuz.

zaten bu kişinin de msahin33 adlı cidden de sağlam ve doğru tohum satan birinden tohum almış olması beni iyiden kuşkulandırdı.

umarım bu olay EB cileri korkutmaz. zaten zor çimlenen bu VFT meredini daha da zor duruma bırakmaz...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi praecox Mesajı Göster
Ekde Dionaea'nın tohum resimlerini koyuyorum. sizin resimlerde torfun üzerinde gittigidiyor.com Mario Valleri isimli şahısdan aldığınızı söylediğiniz bezelye büyüklüğündekilerle hiçbir benzerlik taşımadıkları ortada. sanırım bu kişi bir dolandırıcı. bence gerekli yerlere şikayetinizi yapmanızı öneririm.
Bunları burada yazmamın sebebi ise diğer arkadaşları bu tohumlarla olası dolanırıcılıklar adına uyarmış olmaktır.
Eklenti 6461

Eklenti 6462 Eklenti 6463
Bundan evvel de belirtiğim gibi tohumların büyüklükleri bildik çörek otununkinden az daha ufak ve parlaktır. cam gibi de kırılgandır küçük bir basınç uygulaması ile kırılıp hasar görebilecek kadar da hassastırlar. çok iyi yastıklı balonlu zarflarla gönderilerin korunması gereklidir.

Bunlar Dionaea Yani vft tohumu değil

Name:  Dionaeafalsch.jpg
Views: 1209
Size:  46.3 KB

İşte orjinal ve de hakiki vft tohumları

Name:  222.jpg
Views: 1248
Size:  44.6 KB

Name:  111.jpg
Views: 1511
Size:  20.6 KB

Bunlar ise çimlenen VFT tohumları