View Single Post
Eski 07-06-2010, 00:20   #1
Nejla K.
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Nejla K. /Kaktüs ve sukulentlerim

Çok sıcak bir şehirde yaşamak, istediğim bitkilerin pek çoğuna sahip olmamı engellemese bile, o bitkilerin uzun ömürlü olmasına hep mani oldu... Sonrasında bu şehirde kaktüs yetiştirmenin çok daha kolay olacağı düşüncesinden yola çıkarak kaktüs sahibi olmaya başladım. Tabi ''bunların içinde 2 tane kaktüsüm taa çeyizimden kalmadır'' desem bana gülmezsiniz umarım. Bursa'dan Aydın'a eşyalarım gelirken - 15 yıl önce- kaç kişi çeyiziyle kaktüs getirir ki? Uzun yıllar bu kaktüsler kendi hallerinde kaldılar... Geçen yıllarda kaktüsten başka bir şeyin yetişmeyeceği fikrine kadar. Çeşitlerim daha çok son bir yıl içinde oluştu. İlginçtir, hiç birini çiçekçiden ücretle almadığımı, hepsinin bir yer ya da kişi hatırası olduğunu şimdi farkettim. İlk olarak sizlerle kaktüs ve sukulentlerimin toplu haldeki görüntülerini paylaşacağım... Zaman zaman tek fotoğraflarla yakından paylaşmayı sürdürmeyi planlıyorum.
Çok iyi biliyorum ki bu bitkiler konusunda deneyimli arkadaşlarımız var. Ben isimler konusunda yetersiz kaldığım için, o üyelerimizden isimlerle ilgili yardımlarını bekliyorum... İlginizi ve kaktüs- sukulent sayfamı ziyaretlerinizi sabırsızlıkla bekleyeceğim...

Nejla K. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön