View Single Post
Eski 24-05-2010, 07:37   #39
syıldıran
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
formun açılmasından bu yana yaklaşık 7,8 ay geçmiş bu arada mikoriza mantarlarını deneme yapan varmı
yağni yazılarda bahsi geçen deniz yosunu uygulamasıyla mikoriza mantarını uyguladım vs ürün yüzdesini arttıdım diyen varmı...saygılarımla
Sn. idris şenol ,
Merhaba . Konu başlığını ilk mesajdan itibaren okuduysanız , mikoriza mantarlarının bitki ile ortak bir yaşama girdiği bitkiyi zor doğal şartlara karşı dayanıklı hale getirdiğini görürsünüz. Belki de yanlış anlamış olabilirim ama anladığım kadarıyla mikoriza mantarları verim artışı sağlasın diye değilde bitki çevre şartlarına daha dayanıklı olsun diye kullanılıyor. Daha önce varlıklarından dahi haberdar olmadığım mikoriza mantarlarını bu forumda , Sn. Mine Pakkaner hanımın ağaç dikimiyle ilgili mesajlarından öğrendim.Bu sayede dağlık arazide kurak şartlarda yıllardır tutturamadığım zeytin fidanlarını bir zirai ilaç bayisi arkadaşın temin ettiği Endo Root Soluable isimli mikoriza mantarı preparatı sayesinde tutturdum. Verdikleri değerli bilgileri ile bizleri aydınlatan Sn. Mine Pakkaner ve değerli diğer hocalarımızın önünde saygıyla eğilirim. Selamlarımla . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön