View Single Post
Eski 18-05-2010, 14:12   #1
nazlı06
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Nazlı06/Bahçem

Bahçenin bulunduğu şehir : İzmir-Tire-Peşrefli Köyü

Bahçenin büyüklüğü : 11.500m2

Bahçenin rüzgar ve güneş alma durumu :Rüzgarlı ve her daim güneş almakta

Bahçe'nin türü : Konut+bahçe

Bahçenin geçmişi :Ev ve bahçe 2008 -2009 yılında yapıldı

Başlangıçta yardım almadık.2007'den beri Ağaçlar Net.'den ve 2009 yılından itibaren Ziraat Müh. bir arkadaşımızın yardımını almaktayız

Bahçenin bakımı :Bakımıni eşim yapıyor çiçekler benim büyüyen ağaçlarımızın budamaları dahil hepsini eşim yapıyor kursa gitti.

Bahçe de ek alan :Güllerimi ve asmalarımızı sardırdığımız evin önündeki pergole,fırın,ocak ve kümesler var.

Bahçe sınırı içindeki bitkiler :2008-2009 yıllarında dikilen 650 ağacımız var bunlardan 50 tanesi karışık meyve ağacı, 48 zeytin, diğerleri 24 armut 40 anjelika erik 30 kadar da nar ve kalanı papaz eriği kenarlarda da bolca karışık asma var sayısını bilmiyorum.

Bahçenin sulama durumu :2 adet artezyen suyu kullanıyoruz, saksılarda ki bitkiler için genelde musluk bazen de artezyenden hortum bağlıyorum

Özellikle ilgilendiğim bitkiler : Her yıl değişiyor. İlk yıllar meyve ağacı ve sebze idi çiçek açan bütün çiçekler ilgimi çekiyor ayrım yapmam

Hatalarım :Hiç bir araştırma yapmadan bahçe oluşturmaya çalışmamız en büyük hatamız oldu. Bunun sonucunda kapama olarak adlandırılan bahçe türüne dönüş yapmamız ne yazık ki şu an çok zor

İyi ki yapmışım dedikleriniz :Bahçenin tamamı ve de tavuklar

Bende bahçemin resimlerini ekledim. Bakalım beğenecek misiniz? Burası büyükçe bir alan ama çiçeklere ayrılan bölüm bu kadar. Bende elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum.

[ATTACH][ATTACH][ATTACH][ATTACH][ATTACH]Name:  bahçemiz mayıs 2010 003.jpg
Views: 1948
Size:  72.0 KB[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

Düzenleyen nazlı06 : 31-12-2011 saat 15:21
nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön