View Single Post
Eski 17-05-2010, 13:33   #84
artemisia10
Ağaç Dostu

artemisia10's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2010
merhabalar,
Bende aranıza yeni katıldım forumlardan inanılmaz güzel bilgiler ediniyorum.Emek harcayan herkese teşekkürler.Balkonda birşeyler yetiştirmeye çalışırken biirden sevdamız iyice artmaya başladı ve gidip kendimize bir tarla aldık.forumlardan bilgi edinirken insan gittikçe derinlere dalıyor ve açıkçası bu işin çok özen gerektiren bir uğraş olduğunun farkındayım.Bilgilere ulaşmak kolay ama uygulamada nerden nasıl başlamak gerekiyor bilemiyorum .Aldığımız tarla balıkesir merkeze yakın henüz toprak analizi yaptırmadık ama ceviz ve badem yetiştiğini söylüyorlar .Toprak çok yumuşak ve kumlu gibi açık renk sayılır şunuda söyleyeyim bu konuda tamamen bilgisizim...birazda taşlık gibi tabanda su var diyorlar10 m de su çıkarmışlar komşular.konuyu dağıtmadan okuduğum kadarıyla geçirgenliği fazla pek verimli olmayan bir toprak.öncelikle DSi'nin makinalaıyla arkasında demir çubukları varmış burayı patlatın diyorlar buna gerek var mı?Çünkü toprak yumuşak ve kolay sürülür gibi geliyor artı bu makinalar nasıl bilmiyorum ama torak için iyi olur mu.

artemisia10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön