View Single Post
Eski 14-05-2010, 08:31   #371
PlentyPlant
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi COYOTE Mesajı Göster
Sn PlentyPlant siz nereden alıyorsunuz kaktüs ve sukkulentlerinizi sormadan edemeyeceğim

Bu arada ben de size naçizane Kalanchoe Thyrsiflora tavsiye ederim o da Adana'da çok güzel olacaktır eminim...Unlu unlu enteresan bir bitki.
Sözünü ettiğiniz sukulent balkonumda var Sayın Coyote. Sadece fotoğraflanma sırası gelmemişti. Ama yeri geldikçe lütfen önermeye devam edin.
Aldığım belli bir yer yok. Ne zaman bir sera veya çiçekçi görsem, giriyorum. İyi bir izlenim almışsam belirli aralıkla ziyaret ediyorum.
Bir yıl önce, apartman bahçesine çiçek almak için sıradan, serada değil açıkta çiçek satan bir yere uğradım. "Aradığınız çalı, bizim öteki seramızda var" dediler. Toprak yoldan, arabayla çamura bata çıka salaş, bakımsız bir seraya ulaştım. Bitkilere bakarken girdiğim küçük bir serada gözlerime inanamadım. En az yüz çeşit kaktüs, üstelik ithal, karşımdaydı. Üç yıl önce Belçika'dan getirmişler ve hiçbirşey yapmamış, hiç satmamışlar. Teneke kapları bile çürümüş ve birbirine yapışmıştı. Teneke makasıyla ayırabildik. En son ziyaretimde, kalanların tümünün çürüdüğünü gördüm.
Özetlemek gerekirse, aramak gerekiyor. Biraz da şans belki

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön